спілкування

Той, хто любить, не ходитиме туди, де живуть твої страждання

Якщо ви не можете спілкуватися з близькою людиною, як із собою, значить, іншої близької людини, крім себе самої, у вас немає.

Головний критерій здорових стосунків – це якість спілкування. Нічого більше. Все інше – увага, відповідальність, турбота та інше – випливає з цього.

Якщо ви можете зі своїм партнером обговорювати все, взагалі все, без засудження, без знецінювання та висміювання, без наступних пригадувань, без звинувачень, значить, вам сильно пощастило або ви дозріли для того, щоб бути у стосунках кохання та гармонії.

Моя практика показує, що люди, між якими трапляється кохання, можуть говорити годинами про все на світі. Сумніви, переживання, невпевненість, надії… Немає заборонених тем, включаючи колишні стосунки та нюанси фізіології.

Справжня близькість – це про те, що ти можеш бути відкритим з іншим, як із собою. Це не означає, що треба постійно жити навстіж (ми весь час потребуємо усамітнення і в особистому просторі). Це про те, що коли ти готовий і хочеш поділитися, інша людина співналаштовується і готова тебе вислухати. Із бажанням зрозуміти. Зі співчуттям. Із допомогою.

Він може мати свою думку і, можливо, навіть не згоден з тобою, але не буде розбирати ще більше твій нестійкий стан. Він зачекає найкращого моменту або підбере відповідні слова, щоб донести свою думку, не чіпляючи тебе.

Навіть незгода – м’яка

Бережне ставлення – ось що характеризує здорову близькість. “Я не повинен бути джерелом болю для коханої людини”. Завжди ласка і ніжність. Навіть незгода – м’яка.

Якщо людина зображає з себе вчителя: “Ось бачиш, ти сама травмована, тобі треба з собою щось робити. Кричиш, істериш, злишся – лікуйся“, – до біса такого вчителя. Відразу.

Той, хто любить, так не скаже, бо зважає на твої почуття. Якщо ти злишся, значить, тобі болить, і він це розуміє. “Все добре, я люблю тебе”.

Той, хто любить, не ходитиме туди, де живуть твої страждання. Тому що він відчуває тебе, і йому буде так само боляче. Це як поранити себе. Взаємне почуття.

Для того, хто любить, важливо, щоб близька людина могла розвиватися, могла реалізовувати свої мрії, могла розраховувати на розуміння та підтримку у всіх життєвих ситуаціях.

Кохана людина має бути щасливою. Це цемент здорових стосунків, якщо так у парі думають обидва.

Якщо хтось мучить тебе, значить йому не болить, коли болить тобі. Адже це очевидно, правда? Якщо він наступає на те, що для тебе важливо, і не бажає слухати твої докази, то твоє щастя для нього не має значення. Це зрозуміло? Якщо він, бачачи твої почуття, продовжує розкручувати тебе на ще більші емоції, чи це не говорить про його байдужість? Кого він любить і про кого думає зараз?

Якщо ви не можете спілкуватися з близькою людиною, як із собою, значить, іншої близької людини, крім себе самої, у вас немає.

Авторка – Лілія Ахремчик

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook