Те, що ми називаємо термобілизною, насправді є функціональною білизною. І головне її завдання – не тільки гріти. Термобілизна повинна насамперед ефективно відводити вологу від тіла. Це знижує тепловтрати організму у холодну погоду і додає відчуття комфорту. Зігріти у холодну пору може і пуховик, але він не замінить якісної термобілизни.
Коли ми фізично працюємо, наша шкіра виділяє достатньо велику кількість вологи. Накопичуючись у тканині звичайної білизни, волога різко знижує її теплоізоляційні властивості. На зігрівання і випаровування цієї вологи організм витрачає додаткову енергію. Саме тому важливою властивістю білизни є відведення вологи. Термобілизна може виконувати декілька функцій: гріти, відводити вологу або робити і те, і те. Білизна підвищеної товщини, окрім відведення води, має теплоізоляційні властивості. Тому її можна використовувати в якості светрів.
Властивості термобілизни залежать від п’яти складових: складу тканини, плетіння волокна, плетіння тканини, типу обробки, крою і якості пошиття. Термобілизна може бути виготовлена з поліестеру (лавсану), поліпропілену, вовни, бавовни або їх сумішей. Чисто синтетичні матеріали краще відводять вологу, довговічніші. Додавання бавовни або вовни робить білизну приємнішою на дотик. Модифікований поліпропілен нині найвдаліший матеріал для білизни: він практично не поглинає вологи, тому найкраще її відводить. Трохи поступається поліпропілену поліестер.
Важливо правильно підібрати розмір – висіти, як на вішаку, білизна не повинна. Водночас вона має бути зручною, не терти і не заважати рухам. Ще один критерій якісної білизни це так званий плоский шов. Це м’який і еластичний шов, який не тертиме, оскільки виконаний із зовнішнього боку. Різні бирки та етикетки теж повинні бути зовні.
Якісна білизна обов’язково має спеціальну антибактеріальну обробку для зменшення неприємного запаху при тривалому носінні. Гранули з антибактеріальними речовинами вміщені структуру волокна і забезпечують більш тривалу дію. Однак після 2–5 прань вони вимиваються.