Сім'я Секрет успіху

Тепер я знаю, чому не можна замітати, розмовляти і передавати щось через поріг!

Поріг – особливе місце у домі. Старші люди кажуть, що ніколи не варто замітати сміття від порогу або щось через нього передавати! І ось чому цього не варто робити…

У багатьох сім’ях прийнято, не передавати будь-які речі через поріг, не розмовляти, не вітатися і навіть не наступати на нього.

Причина у давніх віруваннях у те, що поріг має особливу місію – оберігати дім від будь-якого зазіхання із зовнішнього світу, від усього лихого, що приходить із вулиці. Тому здавна люди надавали порогу великого значення. Вважається, що чим краще буде захищений поріг, тим щасливішими будуть мешканці дому.

Для цього у давні часи ще на етапі будівництва клали під поріг дому (наприклад, п’ять покладених під поріг монет мають притягувати гроші) або пізніше вішали над ним обереги. Найвідоміший із них – підкова. Дуже важливо, щоб вона була з цвяхами – це підсилює захист. Часто підвішували гілки осики, горобини або полину. Найпопулярні захисні прикраси дверей – коси з часнику і цибулі. А сіль, розсипана на порозі під килимком, відганяє зло.

З порогом пов’язана велика кількість прикмет. Так, кажуть, що через поріг не можна нічого передавати, щоб не втратити удачі. Вважається, що речі, які передали через поріг, ніколи більше не повернуться на додому. 

Не можна через нього і розмовляти, адже стосунки з цією людиною неодмінно погіршаться. Коли в будинку прибираєте, то не слід замітати підлогу від порога, оскільки тоді можна в дім замести ще й нечисту силу, а якщо вимести сміття з хати через поріг, то це може призвести до великої біди.

Якщо людина, виходячи з дому, випадково спіткнулася об поріг, то це обіцяє невдачу в дорозі або якісь неприємності. Дуже погана прикмета, коли поріг скрипить: це означає, що незабаром хтось з мешканців цього дому захворіє або навіть може померти. Тому, якщо поріг скрипить, то його потрібно негайно полагодити.

Дата публікації: 08.10.2019 img Поділитися