Чим відрізняється цивільний шлюб від офіційного

Чимало закоханих пар не поспішають зв’язувати себе шлюбом. Головне для них - жити разом. Фактичний шлюб або цивільний? Яка між ними різниця? Це важливо знати кожному дорослому

Статистика свідчить: 30% сучасних пар живуть у цивільному шлюбі. Нині закоханим не заважають ні відсутність гарантій у юридичному плані, ні негативне ставлення до такого союзу церкви, ні негативне ставлення до такого співжиття з боку старшого покоління.  Чи існує ще якась відмінність цивільного шлюбу від офіційного, окрім штампу в паспорті?

Усе більше закоханих обирають співмешкання в якості проміжної ланки, перед тим як перейти до офіційної реєстрації шлюбу. І в цьому немає нічого поганого, якщо таке рішення влаштовує обох партнерів. Плюсом цивільного шлюбу є те, що люди можуть краще пізнати один одного і вирішити, чи підходять вони один одному в подальшому житті.

Що ж дає цивільний шлюб чоловікові і жінці? Чоловіки, у силу своєї природної інфантильності, остерігаються серйозних зобов’язань, вбачаючи у цивільному шлюбі своєрідний порятунок. Формально цивільний шлюб ні до чого не зобов’язує.

З боку жінки це виглядає кардинально інакше. Жіноцтво рідше є прихильницями цивільного шлюбу, оскільки він, за своєю суттю, не є доказом безмежної вірності і серйозності намірів зі сторони громадянського чоловіка. Далеко не кожна жінка погодилась би жити у цивільному шлюбі усе життя.

Жінки почувають себе безпечніше в офіційному шлюбі, і не тільки з моральної точки зору. Адже якихось правових норм, які б регулювали відносини у цивільному шлюбі, немає. До прикладу, якщо стосунки між чоловіком і жінкою не оформлені юридично, тобто, у паспорті відсутній штамп про шлюб, розподіл спільного майна може перетворитися на тривалішу судову тяганину.

Виглядає це приблизно так. Пара прожила кілька років у цивільному шлюбі. За спільні кошти придбала квартиру, але власником був вказаний хтось один. У разі припинення стосунків ділити квартиру не  просто. В суді потрібно довести, що кожен з партнерів вносив частину суми і яку саме.

Юридичних моментів є чимало. Це і спадщина, і реєстрація спільних дітей… Коли пара живе у цивільному шлюбі, то під час оформлення документів стикається із певними додатковими питаннями чи складнощами.

Цивільний шлюб має свої плюси і мінуси. Хтось у такий спосіб прагне зберегти свіжість любові, а хтось – уникнути відповідальності. І кожен повинен сам для себе вирішити чи потрібне йому свідоцтво про шлюб, чи ні. Найбільшим спільним знаменником в обох видах співжиття є… прагнення кохання.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook