Найчастіше з приводу темних кіл під очима комплексують жінки, а тому намагаються будь-що замаскувати їх, купуючи тональні креми та стіки. Проте необхідно не вправно приховати синці, а визначити причину їхньої появи. І тут допоможе не косметолог, а кваліфікований лікар – терапевт чи дерматолог.
Темні кола – не недолік, а симптом
Темні кола під очима є типовою віковою ознакою. З роками шкіра стає тоншою, зменшується жировий прошарок і колаген, необхідний для забезпечення еластичності. Тож темні судини починають просвічуватися крізь шкіру і стають помітнішими, тож між очима стають темні кола.
Поширеною причиною появи темних кіл під очима є постійний стрес, недосипання, тривала робота за комп’ютером, куріння, зневоднення. Якщо усунути першопричину – зникне і наслідок. Але якщо ви добре відпочиваєте, достатньо спите і п’єте рідини, спокійні, а синці нікуди не зникають, – це привід уважніше придивитися до свого здоров’я.
Поява темних кіл під очима є першим дзвіночком, що в організмі починаються якісь запальні процеси. Необхідно відразу звернутися до вашого лікаря, аби визначити причину їхньої появи. Адже замальовування проблемних ділянок не усуває їх, а може призвести до подальшого розвитку та загострення хвороб.
Поява синців під очима може сигналізувати про:
- захворювання серцево-судинної системи,
- проблеми з печінкою,
- захворювання щитоподібної залози,
- анемія,
- порушення роботи нирок та інших органів.
Після аналізу наявних симптомів, проходження повного обстеження, лікар визначить причину цієї «недуги» і призначить лікування. Іноді темні кола можуть бути єдиною ознакою захворювання внутрішніх органів.
Якщо з’являються синці під очима, це може бути ознакою хронічних захворювань, які не завжди можуть мати якісь інші прояви. Іноді без очевидного больового синдрому на шкірі з’являються ознаки внутрішніх захворювань, адже шкіра – це дзеркало наших внутрішніх органів. Наявність пігментних плям, сухості шкіри, судинних зірочок, набряків на шкірі свідчить, що в організмі не все гаразд.
Темні кола не маскують, а лікують
Інтернет та телебачення рясніють порадами, як позбутися темних кіл під очима, проте застосування таких порад не повинно ставати ідеєю фікс для людини.
Якщо, окрім синців під очима, немає інших проявів хвороб, то треба відпочити. Можна зробити перерву у роботі, навчанні. Потрібно більше часу проводити на свіжому повітрі, відмовитися від шкідливих звичок.
Також освітлити шкіру під очима допоможу прості домашні косметичні процедури:
- прохолодний компрес (він сприяє звуженню судин),
- пакетики чаю (чай слід заварити, пакетики дістати й охолодити, покласти на очі на 10-20 хв),
- скибочки огірка.
Проте якщо після відпочинку і косметичних процедур темні кола не зникають, треба обов’язково звернутися до лікаря.
Головне – зрозуміти, що темні кола під очима не є косметичною проблемою, і її вирішення не варто відкладати на потім.