Таємниця молитви «Отче наш», про яку вам ніхто ніколи не розповідав

Молитва "Отче наш" має дуже глибокий таємний сенс. З нею пов'язано багато фактів. Вона здатна рятувати, зцілювати і творити дива.

«Отче наш» – головна молитва будь-якого християнина, вона надана самим Ісусом Христом і записана у Новому Заповіті Біблії. В її словах захований таємний сенс, а з нею пов’язано багато цікавих фактів і навіть таємниць.

Історія молитви

Є свідчення, що молитву “Отче наш” читали вже наприкінці І ст. н.е.. У той час одна людина промовляла текст молитви, а громада відповідала словом “амінь”. І швидше за все, ця молитва була задумана не як усталена літургійна форма, а як душерятувальна вправа в молитві. 

У стародавніх рукописах тексти молитви “Отче наш” відрізняються. Різні й обставини, при яких Ісус вимовляє текст молитви. В Євангелії від Матвія «Отче наш» входить до складу Нагірної проповіді, тоді як у Луки Ісус дарує учням цю молитву у відповідь на прохання навчити молитися.

Отче наш, що є на небесах!

Хай святиться ім’я Твоє,

нехай прийде Царство Твоє,

нехай буде воля Твоя,

як на небі, так і на землі.

Хліб наш щоденний дай нам сьогодні

і прости нам провини наші,

як і ми прощаємо винуватцям нашим,

і не введи нас у спокусу,

але визволи нас від лукавого.

Ці слова відображають всі людські потреби, сподівання і прагнення до спасіння душі. Сенс і таємниця цієї молитви полягає в тому, що вона є універсальним божим словом, яке можна використовувати як для благословення свого шляху, так і для захисту від зла, від хвороби і від будь-якого лиха.

У чому сенс молитви

Тлумачення молитви «Отче наш» – справа, якою займалися найвпливовіші богослови. 

Словами “Отче наш, що є на небесах!” віряни звертаються до Бога і називаючи його Отцем Небесним, просять вислухати їхні прохання.

  1. Прохання 1: “хай святиться ім’я Твоє”, тобто допоможи жити праведно, свято і своїми святими справами прославляти ім’я Твоє;
  2. прохання 2: “хай прийде Царство Твоє”, тобто удостой і тут, на землі, Царства Твого Небесного;
  3. прохання 3: “хай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі”, тобто хай буде все не так, як хочеться, а як вгодно Богу, і допоможи підкоритися Твоїй волі і виконувати її на землі так само беззастережно, без ремствування, як її виконують, з любов’ю та радістю, святі ангели на небі. Тому що тільки Тобі відомо, що людям корисно і потрібно, і Ти більше бажаєш нам добра, ніж ми самі;
  4. прохання 4: “хліб наш щоденний дай нам сьогодні”. Під хлібом тут слід розуміти усе необхідне для життя християн на землі: їжу, одяг, житло – усе найнеобхідніше;
  5. прохання 5: “прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим”. У цьому проханні гріхи названі «провинами нашими», тому що християни знають, що Господь дав їм сили, здібності і все інше для того, щоб творити добро, а вони часто все це обертають на гріх і зло, і стають винуватцями перед Богом. Тому, якщо вони не будуть щиро прощати своїх винуватців, тобто людей, що мають гріхи щодо них, то й Бог їх не простить;
  6. прохання 6: “і не введи нас у спокусу”, християни тлумачать це так, бо в них спокусою називається такий стан, коли людину щось чи хтось тягне на гріх, спокушає зробити щось беззаконне і погане. Ось тому вони просять — не допустити їх до спокуси, яку вони перемогти не вміють; допомогти їм подолати спокуси, коли вони бувають;
  7. прохання 7: “але визволи нас від лукавого”, тобто визволи від усякого зла в цьому світі і від винуватця зла – від диявола (злого духа).

У православній традиції додають в кінці молитви «Бо Твоє є Царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.» в християн означає: Тобі, Богу нашому, Отцю, і Сину, і Святому Духу, належить Царство, і сила, і вічна слава. Все це істинно

У грудні 2017 року Папа Римський Франциск заявив, що переклади цієї найважливішої молитви англійською та деякі інші мови недосконалі. Зокрема, понтифік зауважив, що її частина із фразою «не введи нас у спокусу» може сприйматися, ніби це Бог вибирає, чи ввести людину у спокусу чи ні. “Це поганий переклад, тому що робить натяк на те, що Бог провокує на спокусу”, – заявив Папа. Він нагадав, що у Франції текст вже змінили, і тепер він звучить французькою так: “не дозволь нам піддатися спокусі”. В результаті переклад чітко відображає основне послання – вся вина в спокусі лежить на людині і лише на ній самій.

Як і коли читати “Отче наш”

Деякі віруючі закликають «Отче наш» читати 40 разів на день. Дослідники пов’язують число 40 з давніми релігійними традиціями, що мають ще старозавітне коріння. Нагадаємо, в Біблії пророк Мойсей 40 років водив по пустелі єврейський народ, поки не дійшов до Землі Обітованої, 40 днів тривало перебування пророка Мойсея на горі Синай, де він отримав Скрижалі Завіту, також 40 днів тривав пустельний пост Христа, 40 днів Ісуса Христа та його Вознесіння.

Відомо, що читання молитви “Отче наш” в найскрутніші моменти життя може допомогти уникнути біди. Головна таємниця цієї молитви – в її силі. Бог рятував багатьох людей, які перебуваючи під загрозою, читали “Отче наш”.

Але головна таємниця цієї молитви пізнається не тільки в горі. Читайте “Отче наш” щодня – і це наповнить ваше життя світлом і добром. Дякуйте Богові цією молитвою про те, що ви живі, і ви будете здорові і щасливі.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook