Таке буває? Історія мільярдера-дивака у червоній шапці

Його легко впізнати у натовпі: він завжди у червоній шапочці, яку йому 30 років тому зв'язала дружина. І це тільки одне з дивацтв цього норвезького мільярдера, якому от-от виповниться 99 років.

Декілька кумедних фактів про одного з найбагатших жителів Норвегії Олава Тона:

  1. Йому 98 років. Він продовжує працювати 6 днів на тиждень по 8-10 годин. Їздить працювати на досить старому Volkswagen, сам за кермом. Він приїжджає в офіс за годину до початку робочого дня і їде пізніше за всіх. Йому цікавий сам процес роботи, а гроші виходять як бонусом.
  2. У 95 років він одружився. Одружився зі своєю громадянською дружиною, з якою вони прожили понад 35 років. Весілля було в Осло, у його першому готелі Брістоль. Олав був у традиційному костюмі та у своїй улюбленій червоній шапочці. Щаслива наречена 79-річна Сісель Хага одягла яскраво-жовтий костюм та яскравий капелюшок, як і наречений.
  3. Олав Тон завжди і скрізь ходить у червоній шапочці, яку йому пов’язала дружина Сісель 30 років тому. На звороті він зробив нашивку, там вказано номер телефону і напис “Знайдете – отримаєте 500 крон”. Взагалі, він ще той модник, любить різні шарфики, веселі кольорові краватки та піджаки.
  4. Олав Тон вважає, що не сам заробив свої мільярди. Це допомогли зробити його працівники та службовці, які сумлінно працюють на його підприємствах. Тому сплачуючи податки, які становлять понад 70%, вважає це правильним та справедливим. “Я винен країні і людям, які зробили мене таким.”
  5. Йому нецікаво купувати та продавати. Він сказав: “Який сенс заробляти копійки, якщо можна робити щось масштабне”. Якщо він купує завод, то модернізує його, відновлює виробництво та робить прибутковим. Наприклад, за останні 5 років він створив понад 20 тисяч нових робочих місць, що для маленької Норвегії є вагомим.
  6. Він немає вищої освіти. Олав Тон виріс на фермі “Thon” разом із братами та сестрами. Він хотів вивчати медицину, але коли розпочалася Друга світова війна, його батьки не схотіли, щоб він виїхав за кордон. Натомість він займався домашнім господарством та фермою. Дві шкури рудої лисиці, які він продав за 600 норвезьких крон, склали його стартовий капітал і є основними в логотипі Olav Thon Group.
  7. Олав звик говорити по-старому, на діалекті свого села. Він використовує хитромудрі конструкції та граматичні форми, які вийшли з вживання. Багато 20-річних норвежців навіть не чули таких форм дієслів, які він використовує. Але так говорили у його рідному селі 90 років тому.
  8. Весь свій статок (близько $6 млрд) Олав Тон вирішив віддати на благодійність, а саме на фінансування медичних досліджень. Він вирішив, що гроші краще пустити на корисну справу. Вже зараз, за ​​свого життя, він створив благодійний фонд, куди передав свої кошти. Управляють фондом сім осіб, які вирішують куди і скільки грошей потрібно спрямувати, у тому числі він сам.
  9. 29 червня Олав Тон відзначатиме свій 99-й день народження!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook