сирна вишиванка

“Сирна вишиванка” – це любов із першого шматочка

Якщо маєте сир, рекомендую приготувати "Сирну вишиванку". Рецепт нескладний, а вдається дуже смачно. Скуштуєте шматочок - і полюбите цей пляцок назавжди!

Пляцок “Сирна вишиванка”

  • Форма 20×30 см.
  • Пісочне тісто: 500 г борошна, 250 г маргарину, 1 п. розпушувача (18 г), 120 мл сметани, 3 жовтки, 200 г цукру, 20 г какао.
  • Макова маса: 250 г маку, 3 білки, 100 г цукру.
  • Сирна маса: 1 кг домашнього сиру, 200 г цукру, 3 яйця, 50 г крохмалю.
  • Крем: 300 г масла, 250 г вареного згущеного молока, 10 г розчинної кави розчинити у 10 мл горілки – усе збити.

Приготувати коржі

Для приготування пісочного тіста борошно посікти з маргарином до крихти, додати розпушувач, жовтки, цукор та сметану. Замісити густе тісто, поділити його на дві рівні частини, до однієї додати какао, вимісити, щоб об’єдналось.
Біле і темне тісто поділити ще на дві рівні частини. Темне тісто покласти у морозилку, а біле у холодильник, на одну годину (обидва).

Сир збити блендером, додати жовтки збиті з цукром, крохмаль та перемішати. Збити білки на піну і додати до маси, все вимішати.

Мак запарити та перемолоти в блендері. Білки, що залишилися від тіста (3 шт.) збити з цукром до стійкої піни, додати до маку, перемішати.

Одну частину пісочного тіста розкотити, викласти у форму, зробити невеличкий бортик, викласти 1/2 макової маси, зверху рівномірно викласти 1/2 сирної маси, обережно розрівняти ложкою, щоб начинки не перемішалися. Зверху натерти 1 частину темного тіста з морозилки. Випікати у розігрітій духовці при 180 °С 30-40 хв. Залишити у формі до повного вистигання! Так само спекти другий сирно-маковий корж.

Зібрати пляцок “Сирна вишиванка”

На корж викласти весь крем, накрити другим коржем, темним тістом до середини. Можна відкласти частину крему і змастити верх та боки пляцка. Поставити пляцок у холодильник на ніч.
Рецепт Лілії Цвіт. Готувала і фотографувала Наталя Крихівська
Радимо також приготувати пляцок “Вишиванка” за іншим рецептом

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook