Город Садиба

Сприятливі дні для посіву огірків на розсаду в квітні 2021 року

Мабуть, кожен, хто має бодай клаптик городу, вирощує огірки. Щоб отримати щедрий врожай овочів, потрібно знати сприятливі дні для посадки і головні правила догляду за огірками.

У квітні ще рано садити огірки в відкритий ґрунт, адже це теплолюбна рослина, а земля ще не прогріта. Але в цей час можна посіяти огірки на розсаду або в теплицю, тоді отримаєте більше ранній урожай.

У які дні краще сіяти

Аби насіння дружно зійшло, а розсада була здоровою, господарі радять обирати дату висівання за місячним календарем. У ньому зазначені сприятливі і несприятливі дні для висівання і посадки різних культур.

Обов’язково потрібно врахувати фазу місяця (для висівання насіння підходить зростаючий Місяць), а оптимальними знаками є Телець, Рак, Терези, Скорпіон, Козоріг. Якщо користуватися цими даними, можна визначити сприятливі і несприятливі дні.

У квітні 2021 року городники повинні зробити собі такі позначки:

  • Сприятливі дні: 13, 14, 18, 19, 25 і 26, 28.
  • Несприятливі дні: 11, 12, 27.

Як підготувати ґрунт для розсади огірків

Купити ґрунт можна в спеціалізованих магазинах або зробити власноруч. Зазвичай беруть землю з городу (вважається, що культури в цьому випадку без проблем приживуться), підмішують тирсу, торф і річковий пісок. У ґрунті можуть бути шкідники та збудники хвороб, які здатні завдати шкоди культурам. Щоб цього не допустити, землю попередньо поливають окропом або прожарюють в духовці.

Як посадити огірки

Сіяти огірки треба відразу в окремі горщики, торф’яні таблетки, стаканчики з-під йогурту, пікірувати їх не можна: з горщика зразу висаджувати на грядку. Якщо огірки садити в довгий горщик, то відстань між насінинами має бути не менше 7 см. Можна сіяти по 2 насінинки в один горщик, а потім обрізати (не висмикувати!) слабший паросток.

Грунт збризнути водою, накрити плівкою і поставити у темне місце до появи сходів. У приміщенні температура має бути не нижче 18 ОС. Коли з’являться сходи, плівку зняти, а горщики перенести на добре освітлене місце, обприскувати з пульверизатора.

Пересаджувати огірки у відкритий ґрунт можна тоді, коли кілька днів поспіль буде хороша погода, а вночі припиняться заморозки. Зазвичай така погода у другій половині травня.

Дата публікації: 08.04.2021 img Поділитися