Щоб фітотерапія давала результат, потрібен “правильний” місяць

Спеціаліст з народної медицини Любов Березюк наголошує, що ми припускаємося кількох помилок, через що лікування силами природи стає малоефективним.

Вона давно відсвяткувала полудень віку, втім виглядає молодшою щонайменш на 10 років – без модних салонів, косметики і SPA-процедур. Її обійстя жителі Хрінників відвідують замість аптеки: комусь треба лікуватися по-жіночому, комусь узяти щось проти застуди, комусь – проти дитячих нічних крикливців…

Розуміти таїну живої природи Любов Березюк навчалася у відомого українського фітотерапевта Івана Носаля, а досвід здобувала в місцевому профілакторії, готуючи цілющі чаї. Люба Василівна зізнається, що свого часу взагалі відмовилася від сучасної фармакологічної хімії. Потім відучила від пігулок родину і сусідів.

– Те, що полегшує стан швидше й простіше, не завжди для нашого організму краще. Візьмімо хоча б той самий аспірин, який протипоказано дітям. Виявляється, чайна ложка порошку з висушеної кори калини не просто має жарознижувальний ефект, а й діє як природний антибіотик, – розповідає пані Березюк.

Але в наш шалений час жителі великих міст, а надто столиці живуть від симптому до синдрому в стані перманентного стресу. І тому прадідівська калина-малина на зацькований новітньою фармакопеєю організм діє як стоп-сигнал на зайця. Хоча, як запевнила нас травничка, тривіальний вишнево-липовий чай, якщо його вживати регулярно в осінньо-зимовий період, неабияк зменшує потребу в «Колдрексі» та «Фервексі».

Люба Василівна переконана, що велика кількість проблем зі здоров’ям виникає через те, що ми безсовісно перевантажуємо організм штучною глюкозою. Компенсувати її можна полиновою настоянкою, тобто природною гіркотою.
– До речі, – відкриває один зі своїх секретів Любов Березюк, – гіркі трави, а надто полин, мають омоложувальний ефект і дозволяють жінці чудово виглядати у будь-якому віці.

ЯК ВИГНАТИ З ХАТИ НЕЧИСТУ СИЛУ?
Виявляється, дуже просто. Треба обкурити приміщення чортополохом. Тоді дорослі й діти спокійно спатимуть, не насниться жодна мара, у немовлят зникнуть крикливці… Та й загалом аура помешкання значно поліпшиться.

Цікаво, що всі рецепти Люби Василівни прості й невибагливі. Здавалося б, що складного в тому, щоб заварити канупер і випити склянку такого чаю проти головного болю. Чи зупинити кровотечу «кровохльобкою» або загоїти ерозію матки ложкою суміші цвіту акації й терну на склянку окропу…

Любов Березюк, яка виготовляє з трав збори, чаї, бальзами та цілющі олійки за власними рецептами, наголошує, що ми припускаємося кількох типових помилок, через що лікування силами природи стає малоефективним. Перше і найголовніше: вживання рослинних настоянок має бути регулярним і тривалим, на що у багатьох бракує терпеливості й часу. Друге: зверніть увагу на фазу Місяця, адже рослинні ліки найефективніші, коли нічне світило йде на спад – від повні до молодика. Третє: має велике значення не лише коли і де зібрані трави, але й ким.

Люба Василівна послуговується давнім космічним законом, який знали ще наші предки: скільки взяв у матінки Землі, стільки й маєш віддати. Відтак вона не лише збирає, а й садить різноманітні цілющі зела. І в себе на городі, й у полі та лісі. Може, тому й допомагають ці рослинки долати навіть найсерйозніші недуги. І їй, і її пацієнтам.

ПРОСТІ РЕЦЕПТИ на щодень ВІД ЛЮБОВІ БЕРЕЗЮК

Долаємо стрес

Цей припис особливо корисний для тих, хто живе у шаленому ритмі, багато працює та мало спить. Отже, візьміть порівну ехінацеї, меліси та м’яти, заваріть як звичайний чай і вживайте тричі на день. Заспокійливий ефект цього збору допоможе вам адекватно реагувати на поточні проблеми та зайвий раз не перейматися через дрібниці.

Очищуємо печінку

Порівну змішайте парило звичайне, звіробій, шипшину й листя ожини. Використовуйте 4 ст. ложки суміші на літр окропу. Настоюйте півгодини і пийте. Така настоянка не просто оздоровлює травну систему, а й руйнує шлаки і виводить з організму харчові добавки («єшки»), що нині містяться майже в усіх продуктах!

Позбуваємося похмілля
об не було, як кажуть, бодуна, треба не зловживати алкоголем. Але коли на ранок таки болить голова, заваріть у рівних пропорціях м’яту й парило звичайне, пийте як чай. Також неабияк допомагає настоянка з кореню калгану.

Кидаємо курити
Щоб позбутися згубної звички, Любов Березюк рекомендує замість «Орбіту» жувати висушений корінь аїру (лепехи). Вона запевняє, що у чоловіків із чималим стажем курця аїр, використаний у такий спосіб, геть відбиває бажання дихати нікотином. Щоправда, така процедура спочатку може викликати дискомфорт, що згодом минає. Жування кореня лепехи також помічне, якщо захитуває у транспорті.

Готуємо віагру
Для зміцнення чоловічої статевої сили порівну змішайте свіжовичавлений сік селери й петрушки, додайте частину полинової настоянки. Для більшого ефекту до напою можна додати невелику кількість соку цибулі й часнику (доведеться пожертвувати свіжим подихом). Вживайте регулярно як стимулювальний та загальнозміцнювальний засіб (можна як салат з будь-якою овочевою чи м’ясною основою, або ж доливати до перших страв).

Палкості жінкам додадуть кілька крапель ефірної олії меліси в аромалампі.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook