Город Садиба

Що робити, щоб картопля не поросла

Наприкінці лютого чи в березні, якщо підвал або погріб дуже теплі, картопля починає проростати, просинаються на її бульбах бруньки, що не є дуже добре для майбутнього врожаю.

Для затримки цього процесу, знизьте температуру в сховищі до 1…-3°С. Це призведе до вимушеної затримки проростання й бульби картоплі будуть добре зберігатися до самого квітня – травня й не будуть відрощувати паростки.

Щоб зберегти її ще довше, продовжуйте підтримувати таку температуру в сховищі або обробіть її хімічними препаратами, які можуть затримати проростання бульб чи використайте опромінення.

Зберігати бульбу картоплі в сховищі потрібно при певній температурі. Однак, щоб отримати ранній врожай молодої картоплі, зберігайте її насіннєвий матеріал в теплому приміщенні.

Щоб розбудити бруньки для ранньої посадки в землю, проведіть упродовж 14 днів прогрівання її при температурі 12-18°С, бажано, на освітленому сонцем балконі. Згодом на бульбах утворяться товсті й короткі паростки, які дадуть дружні сходи та гарний врожай ранньої бульби.

Дата публікації: 23.02.2022 img Поділитися