У світі кухонної моди силіконові форми стають дедалі популярнішими. Вони витримують високу температуру, довговічні, легкі та невибагливі у догляді та зберіганні. Тому в таких формах можна не тільки випікати, а й заморожувати.
• ВИПІЧКА (кекси, пироги, тістечка тощо). Силіконові форми можна використовувати як у духовці, газовій та електричній, так і в мікрохвильовці. І змащувати перед використанням олією чи маслом їх не потрібно, достатньо просто збризнути водою. Важливо дотримуватися одного правила: спершу поставити форму на основу (бляшку або піднос), а потім заповнювати її тістом.
• САЛАТИ. Гнучка силіконова форма – чудова знахідка для любителів салатів, які викладають шарами. Приміром, звичайна «Шуба», зроблена у формі троянди, матиме на столі приголомшливий вигляд. Щоб такий салат зберігав форму, у майонез потрібно додати розведений желатин, змішати його з кожним складником або ретельно перемазати кожен шар.
• ХОЛОДЕЦЬ ТА ЗАЛИВНЕ. Будь-яка суміш овочів та м’яса матиме дуже ефектний вигляд, якщо її залити у цікавій формі та викласти на тарілку. Такі страви не потребують прикрашання. У силіконових формах можна зробити як загальне, так і порційне заливне.
• ТОРТИ БЕЗ ВИПІКАННЯ (пташине молоко, пудинг, морозиво, желе тощо). Не забудьте форму на кілька секунд опустити у гарячу воду – желе краще відставатиме від стінок. А щоб десерт вийшов особливо красивим, викладіть на дно яскраво забарвлений складник (наприклад шоколадний), поставте у холодильник, а коли злегка застигне, заповніть форму десертом іншого кольору (приміром білого). Таке желе, викладене на тарілку, зверху буде прикрашене яскравим орнаментом.