Секрети стилю: як підібрати люстру, бра, торшер для вітальні

Обирати світильники потрібно відповідно до вимог, які диктує стиль приміщення. Ми розповімо, які люстри, бра, торшери та інші елементи освітлення найкраще впишуться у ваш інтер'єр.

Вітальня – обличчя оселі, адже саме тут ви відпочиваєте і приймаєте гостей. Тому до облаштування цієї кімнати потрібно підійти максимально ретельно, визначитися зі стилем, кольоровою гамою, підібрати оптимальні меблі, а також подбати про належне освітлення. Адже це не тільки запорука комфортного перебування у приміщенні, а й цікавий акцент, який може стати родзинкою вашої оселі. Широкий сортимент освітлювальних приладів пропонує магазин Brille.

Тут можна придбати люстри, бра, світлодіодні світильники, торшери, настільні, трекові і точкові лампи на будь-який смак та для будь-якого стилю інтер’єру. Весь асортимент можна переглянути на https://www.brille.ua. У магазині також представлені лампочки до усіх типів освітлювальних приладів: світлодіодні, Едісона, енергозберігаючі, денного світла, галогенні, філаментні та багато інших. А також тут можна придбати спеціалізовані лампочки, такі як бактерицидні, кільцеві, фітолампидля підсвічування рослин і лампи для підвищення несучості домашніх птахів. Придбати освітлювальну техніку можна як через інтернет-магазин, так і offline. На сьогодні мережа Brille налічує 25 магазинів, розташованих по всій території України.

У вітальні має бути три види освітлення : загальне (люстра у центрі або світильники у певних зонах), локальне (точкові світильники, бра, торшери, настільні лампи, які стають додатковими джерелами світла) та, за бажанням, декоративне освітлення (допомагає виокремити певні елементи інтер’єру, наприклад, картини, багаторівневу підлогу або стелю тощо). Зважайте на те, що всі освітлювальні прилади в одній кімнаті повинні бути виконані в одному стилі і вписуватися у загальний стиль інтер’єру.

Обираючи люстру, зважайте на площу приміщення та висоту стель. Що більша і вища кімната, то масивніший світильник із більшою кількістю лампочок варто обирати. Натомість для невеликої кімнати підійде компактна люстра. Для локального освітлення можна використати бра, але його розміщення треба спланувати на етапі ремонтних робіт, щоб передбачити поряд джерело струму. А ось торшер можна легко переставити з одного кутка кімнати в інший і легко створити додаткове освітлення у потрібному місці.

Як підібрати світильник до різних стилів інтер’єру

Стиль Прованс передбачає переважання світлих тонів та великої кількості сонячного світла у приміщенні. Тут будуть доречні лаконічні світильники, люстри та бра, які не будуть виділятися, а стануть лише доповненням інших елементів інтер’єру. Дозволені додаткові елементи з дерева або металу, кришталю.

Скандинавський стиль характеризується простотою і комфортом. У такий інтер’єр гарно впишуться світильники білого кольору без дрібних деталей, які забезпечують приміщення достатньою кількістю світла. Інтер’єр у скандинавському стилі часто доповнюють функціональними торшерами, настільними лампами, спотами. Зазвичай вони монохромні, неяскравих кольорів, без додаткового декору (як-то кришталеві підвіски).

Стиль хай-тек виділяється з-поміж інших технологічністю, високою функціональністю, стриманими кольорами, мінімальною або повною відсутністю декору. Тому й освітлювальні прилади в такому інтер’єрі повинні відповідати основним вимогам стилю. Сюди ідеально вписуються точкові світильники та LED-стрічки, обладнані енергоощадними галогенними та LED-лампи, що зменшують енергоспоживання. Сюди підійде світильник незвичайної, але чіткої геометрично правильної форми, зі скла, плати стику або металу. Основні кольори – чорний, білий та сірий.

Стиль лофт заснований на перетворенні промислових приміщень у комфорне житло. Тут багато відкритого простору і мінімальна кількість стін, високі стелі. Освітлювальні прилади у стилі лофт мають оригінальний дизайн, прості і незвичні водночас, химерних або геометричних форм. Для цього бути створені спеціальні моделі на довгих підвісах, із лаконічними металевими плафонами, стриманих кольорів (чорного, білого, сірого, коричневого та різних металів: нікель, хром, бронза, мідь).

Стиль мінімалізм передбачає відмову від усього зайвого, ощадливе використання матеріалів та ресурсів. В інтер’єрі переважають прості приглушені кольори, сучасні матеріали, чіткі геометричні форми, мінімальна кількість декору. Щодо освітлення доречними будуть оригінальні акцентні світильники, сучасні світлодіодні люстри, споти, торшери та приховане підсвічування лед-стрічками та точкове світло.

Стиль кантрі відтворює комфортний сільський інтер’єр і навіть у квартирі створює відчуття перебування у заміському будинку. Тут зручні дерев’яні або плетені меблі, автентичний декор та орнаменти. Світильники можуть бути з натуральних матеріалів, ковані, з текстильними абажурами, оздобленими бахромою чи мереживом. Доречною також буде імітація свічників, коліс, вітражні елементи.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook