Свічки – обов’язковий атрибут будь-якого романтичного вечора. Нехай їх буде багато, хай вони будуть різними. Немає декоративних свічок удома – не біда. Можна звичайні свічки перетворити на декоративні, святкові. Обгорнути свічку по спіралі яскравою смужкою серпантину чи фольгою – найпростіший спосіб. Якщо свічку нагріти на водяній бані (в посудині, розміщеній у каструлі з киплячою водою), вона розплавиться. Додамо в одержану масу кольорове чорнило, перемішаємо, злегка остудимо й зліпимо свічечку потрібної форми (не забудьте про гніт – без нього свіча не горітиме!).
Багато свічок – багато свічників, які, до слова, також не обов’язково мають бути фірмовими – підійде і попільниця, і фужер, і розетка. Дуже симпатичні свічники можна зробити з пласкої гальки, гриба-трутовика, деревної кори чи невеликого шматка дерева. “Одноразові” свічники отримаємо, вирізавши отвір за розміром свічки в серцевині рум’яного яблука чи в міцній жовтій ріпці. Якщо свічку закріпити на шийці пляшки чудернацької форми, то прикрасою такого оригінального свічника стануть напливи воску від уже згорілих у ньому свічок.
Для маленьких свічок можна використовувати як свічник шкаралупу волоських горіхів. Порожню половинку шкаралупи заповнюють пластиліном, у ньому закріплюють маленьку свічку, а довкола неї – висушені квіти. Отриманий підсвічник з допомогою того ж пластиліну чи клею для стійкості прикріплюють до шматочка щільного паперу. Таким міні-свічником можна прикрасити прибор кожного гостя, розташувавши їх поряд з тарілкою.
Для композиції з невеликих кольорових чи одноколірних свічок візьмемо невелику глиняну мисочку. На кількох краплях розплавленого парафіну закріпимо в ній одну – три свічі, наллємо в миску холодної води й заповнимо простір довкола свіч живими чи засушеними квітами на коротких стеблинах.