Нінель Влас вирощує понад 60 сортів винограду. З них – 16 “винних”! Вино робить вже понад 35 років.” Тобто коли говорю про виготовлення винна, я знаю, про що говорю!” – каже господиня і ділиться своїм рецептом виготовлення домашнього вина.
Три поради від господині
- Ізабельні сорти винограду не можна використовувати для виготовлення вина, або ж змішувати з іншими сортами винограду чи яблучним соком!
- Виноград має бути непошкоджений, не хворий і добре достиглий!
- Тара для виготовлення вина повинна бути емальована, з нержавійки, скляна або дубова.
Технологія приготування вина
Про те, як виготовляє домашнє вино з винограду, розповіла Нінель Влас. За словами господині, це “приблизна технологія”, бо в домашніх умовах не можна витримати весь технологічний процес приготування вина.
“Виноград треба обірвати з грон (бо саме вони дають терпкість вину), перечавити руками чи чисто вимитими ногами. Кастрюлю чи відро, в якому буде проходити активація бродіння, накрити органзою (старим тюлем) і поставити в тепле (22-24 °С) місце.
Обв’язати гумкою, щоб не пролізли мухи. Раз на добу перемішувати.
На третій день підніметься шапка з розчавлених ягід. Її треба відділити від соку. Можна використати для приготування винного оцту.
Зціджений сік злити в ємність, додати цукру, якщо не хочете отримати абсолютно сухе вино (буде чисте, але кисле). Я роблю десертні вина, тому цукор додаю. Якщо робите з ізабельних сортів, на цьому етапі додайте яблучний сік з солодких яблук десь не менше третини від об’єму виноградного сусла. І скуштуйте: має бути на смак, як концентрований компот. І солодкий, і кислинка має відчуватися.
Злити все в бутель, щоб до верху залишився простір для бродіння і піни, десь 15-20 см. Бутель поставити в тепле і темне місце, можна вставити в чорний пакет для сміття, закрити водяним затвором.
Після припинення активного бродіння (10-14 днів), скуштувати: якщо занадто кисле – додати ще цукру, розведеного в підігрітій до температури тіла частині сусла. Знову поставити затвор, нехай бродить до повного припинення бродіння.
Зачекати, щоб вино освітлилося: осад має випасти на дно і стінки, а сусло стати прозорим. Тоді перецідити вино через тонку трубочку в іншу ємність, але акуратно, щоб не зачепити каламуть на дні. Можна через ватний сдиск. Бутель добре вимити і дати стекти воді.
Молоде вино перелити назад і закрити пробкою, поставити в прохолодне місце (14-16 °С). Нехай стоїть до випадіння винного каменю. І лише після цього вино можна вже безпечно вживати. Це десь через пів року від початку бродіння.
Коли камінь випаде, знову злити вино через трубку. Вино має займати ємність, в яку зливаєте, майже повністю, бо кисень окислить. І знову чекаєте випадіння осаду. І лише після цього можна знову злити за допомогою трубки і розлити у пляшки. Цьому вину буде рік. Найкраще воно на смак – після 3 років. І звісно, смачне, коли роблене з різних сортів винограду або чистого сорту – технічного. Мені подобаються вина з сортів красень, гурзуфський рожевий, голубок, цитронний магарача, жемчуг саба, шасла.
Це описаний рецепт приготування вина по червоному засобу. Якщо по білому – зброджуються не ягоди зі шкірками, а лише видавлений чистий сік”.
Спробуйте також приготувати: