Вазони Садиба

Робіть добриво для вазонів власноруч

Робити добриво для вазонів і розсади власноруч – дуже просто і фінансово вигідно. Для початку – не викидайте у відро зі сміттям яєчну шкаралупу.

Робити добриво для вазонів і розсади власноруч – дуже просто і фінансово вигідно.

Шкаралупу від яєць зберіть в пакет. Його зберігайте на балконі (якщо тримати вдома, може з’явитися неприємний запах). Коли починаєте вирощувати на підвіконнях розсаду, дістаньте шкаралупу і готуйте добриво. 3-літрову банку на 2/3 заповніть шкаралупою і залийте водою, бажано талою або відстояною упродовж трьох днів. Тримайте три дні у теплому приміщенні, зливайте настій і знову заливайте водою. Так робіть 3 рази підряд. Настій перед застосуванням розведіть водою (1:3). Він містить багато кальцію, магнію, фосфору, калію та інших корисних для рослин речовин.

Використану шкаралупу просушіть і змеліть на кавомолці. Цей порошок додавайте в ґрунт для розсади, але не більше 2 ст. ложок на 1 кг землі. Якщо шкаралупи назбирується дуже багато, меліть і на дачі підсипте у грядки, коли садитимете овочі. Таке добриво подобається полуниці і малині.
Шкірки від бананів висушіть на батареї і потім складіть в паперовий пакет. З них (як і з яєчної шкаралупи) зробіть настій або порошок. Порошок підсипте у стаканчики з розсадою, але обов’язково в нижні шари, щоб ґрунт не запліснявів, а настоєм полийте(його розводжу водою 1:3). Таке добриво збагачує ґрунт азотом і калієм.

 

Дата публікації: 01.03.2017 img Поділитися