Це питання вже не один рік обговорюють медики. І якщо виробники
бюстгальтерів переконують, що жодної залежності немає, то спеціалісти зі, скажімо, Гаваїв таку залежність все ж виявили.
На їхню думку, в тих, хто щодня носить цей предмет туалету більше ніж дванадцять годин, імовірність захворювання у двадцять разів більша, ніж у тих, хто взагалі не користується ним чи носить нетривалий час.
Цей висновок підтверджує і той факт, що в багатьох африканських і азійських країнах, де жінки традиційно не носять бюстгальтерів, на рак грудей хворіють набагато рідше, ніж європейки та американки.
Спеціалісти пояснюють цей феномен тим, що в ділянці грудей, здебільшого під пахвами, зосереджена значна кількість лімфатичних вузлів та судин. Підтримуючи й стискаючи груди, бюстгальтер додатково тисне на них.
Одначе було б неправильно всі причини виникнення раку молочної залози вбачати тільки в цьому предметі спідньої білизни. Є й інші причини, набагато серйозніші. Однією з них тривалий час вважали аборт.
Але, виявляється, аборт, попри такі припущення, не спричинює раку грудей. Такого висновку дійшла група данських вчених, коли ретельно проаналізувала історії хвороби півтора мільйона жінок, які народилися між 1953 і 1978 роками.
Раніше деякі біологи рішуче стверджували: клітини грудей, які ростуть і розмножуються під час вагітності, особливо схильні до перетворення на злоякісні. Понад сорок досліджень, які провели в різних країнах, мали суперечливі результати.
Робота ж данських учених заперечила зв’язок між абортом і раком грудей. Одначе, на жаль, і це дослідження не дає відповіді на запитання, які шанси захворіти в жінок, які за медичними показниками зробили аборт на 18-му тижні вагітності?
На думку деяких вчених, пізній аборт удвічі збільшує небезпеку утворення раку грудей, тоді як інші дослідники стверджують, що це не настільки однозначно.