декоративні трави

П’ять причин посадити декоративні трави

Декоративні трави та злаки — це справжня знахідка! Вони здатні швидко перетворити звичайне подвір'я на красивий сучасний або природний сад. І при цьому потребують мінімального догляду.

Якщо на вашому подвір’ї досі не ростуть декоративні трави або злаки, ми вас вітаємо! Ви на порозі чудового відкриття: перед вами цілий світ красивих рослин, які змінять ваше уявлення про садівництво і ландшафтний дизайн. Саме декоративні злаки можуть повністю змінити ваше подвір’я, зробити квітники сучасними, красивими впродовж усього року. І при цьому ви будете витрачати менше часу на догляд за ними. Декоративні трави та злаки — це справжня знахідка! Вони здатні швидко перетворити звичайне подвір’я на красивий сад.

Чому варто звернути увагу на декоративні трави?

Одна з найбільших переваг декоративних трав полягає у тому, що їх можуть успішно вирощувати навіть недосвідчені садівники, адже ці рослини зовсім невибагливі:

  • мають красивий вигляд упродовж усього року (більшість – навіть взимку);
  • непримхливі у догляді;
  • морозостійкі;
  • посухостійкі;
  • стійкі до хвороб та шкідників.

Де можна посадити декоративні трави?

Декоративні злаки додають квітникам та композиціями легкості, об’єму, динамічності. Вони підходять для:

  1. природних садів;
  2. змішаних садів;
  3. можна садити поряд з водоймами та штучними струмками;
  4. мають чудовий вигляд у рокаріях та кам’яних садах;
  5. можна садити у міксбордерах (вузьких квітниках уздовж доріжок та парканів);
  6. поряд із господарськими або іншими приміщеннями, щоб затулити стіну (є трави заввишки до трьох метрів).

Як доглядати за декоративними травами?

 

Декоративні злаки висаджують у вигляді саджанців, вирощених в окремих горщиках або з відкритою кореневою (поділки, зазвичай продають садівники, які ділять свої кущі). Глибина лунки має бути на 5–7 см більше, ніж довжина коріння. На дно посадкової ями насипати піску і полити. Посадити саджанці, засипати землею, утрамбувати і полити.

Одна з можливих проблем при вирощуванні декоративних трав полягає у тому, що деякі види є агресивними і швидко розростаються.  Через кілька років високорослі трави можуть заглушити інші культури. Тому певні сорти слід садити у більші контейнери, які будуть обмежувати розростання коріння. Також для обмеження можна використовувати:

  1. листи металу;
  2. шифер;
  3. дошки;
  4. агроволокно;
  5. пластик тощо.

Посаджені рослини потрібно регулярно поливати, а на зиму замульчувати, щоб не підмерзло коріння.

Чи треба обрізати та укривати декоративні трави на зиму?

Більшість декоративних трав не потребує підживлення. Запасу поживних речовин у більшості садових ґрунтів цілком достатньо для нормального розвитку багатьох декоративних злакових трав. Навпаки, надмірне внесення добрив може навіть навіть нашкодити: викликати активний ріст і вилягання трав. Для мульчування можна використовувати компост або опале листя, воно поступово буде перегнивати, підживлюючи трави. Високорослі декоративні злаки, як-то міскантус або пампасна трава, добре реагують на мульчу з кори.

Обрізають трави напровесні, доки вони не пішли в ріст. Таким чином всю зиму вони прикрашають присадибну ділянку (щоб кущі не розпадалися, їх варто зв’язати снопами). Листяні рослини зрізають майже під нуль, залишаючи пеньочки заввишки 5–10 см.

Один раз на кілька років трави слід проріджувати та розсаджувати, поділивши кущ, у квітні чи на початку травня.

Найпопулярніші декоративні злаки

Міскантус Зебріна
Міскантус Зебріна
  • Міскантус — багаторічник висотою 0,8–3 м, формується красими, схожими на фонтани, кущиками, має пухнасті суцвіття різних кольорів. Любить захищені від вітру сонячні ділянки. Можна садити і на вологих, і на сухих ділянках.

    Панікум (просо)
    Панікум (просо)
  • Панікум (просо) виростає заввишки до 1,2 м і має порожнисте стебло. Восени змінює зелений колір на червонувато-жовтий, дає колоски ніжно-фіолетового або червонуватого кольору. Любить сонце, але може рости у півтіні, поливати потрібно лише у спеку, морозостійкиа рослина.

    Війник
    Війник
  • Війник виростає густим вертикальним кущем та має видовжені мітловидні суцвіття. Стійкий до морозів, посухи, мож рости у півтіні і на сонці.

    Костриця (вівсяниця)
    Костриця (вівсяниця)
  • Костриця (вівсяниця) формує пишні округлі кущики різного розміру: близько 20 см заввишки – костриця колюча, костриця нитковидна і до 80 см (вівсяниця Мейра). Популярною є вівсяниця сиза через незвичайне забарвлення листя.

    Пенісетум
    Пенісетум
  • Пенісетум — злак-багаторічник до 1,3 м заввишки. Цінується садівниками за пухнасті колоски, наче вкриті пір’їнками, білого, сірого, червоного, бордового кольорів. Є компактні сорти, тому можна садити навіть на невеликих ділянках та у контейнерах. Потребує поливу лише у спеку.Імперата
  • Імперата — трава заввишки до 80 см, кінці листя якої забарвлені у яскраво червоний колір. Має дуже екзотичний вигляд. Для декоративності потребує яскравого сонця. Не любить застою вологи, потребує гарного дренажу. Має середню морозостійкість (до -15 °С).

    Молінія
    Молінія
  • Молінія має тоненькі стебла і майже невагомі колоски. Росте заввишки до 100-150 сантиметрів. Восени синьо-зелене листя стає золотавим.

    Кортадерія
    Кортадерія
  • Кортадерія — багаторічний злак до 3 м заввишки. Має довгі загострені листові пластини зеленого та сизого забарвлення. Випускає дуже великі неймовірно красиві суцвіття, що можуть бути пурпуровими, ніжно-білими або рожевими. Неймовірно красивий, але на зиму потребує укриття, бо чутливий до морозів.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook