Для саду – декор, для птахів – ласощі
Кінець зими і початок весни – голодна пора для пернатих. Виготовивши власноруч годівнички і повісивши їх на деревах біля дому, можна не тільки птахів нагодувати, а й одразу кількох зайців убити. По-перше, це добрий спосіб провести час разом із дитиною, зробивши при цьому щось корисне. По-друге, на годівнички, біля яких юрмляться птахи, приємно споглядати. По-третє, вони прикрасять зимовий сад, якому бракує барв. І насамкінець, звикши обідати ваших на деревах, птахи винищать на них шкідників.
Годівнички-хатинки можна виготовити із фанери, дощок, тетрапакетів з-під соку або навіть пластикових пляшок чи каністр. Якщо робитимете підвісну годівницю з легкого матеріалу, покладіть на дно торбинку з піском або камінь. Тоді її не розгойдуватиме вітер і корм не висипатиметься. У всіх стінах хатинки зробіть великі «вікна», а на дні бортик. Таку годівничку можна розфарбувати, обклеїти мішковиною, оздобити гілочками, шишками.
Надзвичайно привабливий вигляд на дереві мають годівнички-козинаки, схожі на ялинкові іграшки. Виготовляти такі можна кількома способами: на желатиновій чи борошняній основі або зі смальцю. Для першого варіанту знадобиться желатин (залити водою, залишити на 15 хв, підігріти на водяній бані) і зерно (змішати із розпущеним желатином). Желе можна замінити клейстером, проваривши 2–3 ст. ложки борошна і 0,5 скл. води. Перекласти густе «желе» у форми для печива, одноразові стаканчики або інші ємності, поставити у холодильник до повного застигання. Можна відразу зробити отвір для «гачка», увіткнувши збоку корок від кулькової ручки, обрізану коктейльну соломинку або інший стержень. Готову фігурку пронизати товстою ниткою, мотузкою, стрічкою або дротом, зробити петлю. Можна залити желатинову масу у горнятка, а потім попідвішувати їх за вушка до гілок дерев. Наповнити кормом можете також шишку, заповнивши порожнини між лусочками.
Таким самим способом можна приготувати ласощі для птахів, замінивши желе на смалець. Знадобиться на 150 г смальцю і приблизно 300 г зерна. Можна просто зліпити кулю, охолодити, обмотати шнурівкою і підвісити.
Окрім злаків, птахам смакуватиме насіння (соняшникове, гарбузове, льон, кунжут), горіхи (волоські, лісові, арахіс), родзинки, вівсяні пластівці, висівки, зерна кукурудзи. Обов’язкова умова: корм не має містити солі!