Подорожуючи за кордон, важливо постійно залишатися на зв’язку. Розмови з рідними, прокладання маршрутів мандрівки, спілкування у соціальних мережах, новини з дому – усе це необхідно кожному мандрівнику. Тому потрібно подбати про якісний зв’язок за кордоном та підібрати вигідні умови для спілкування та користування інтернетом у роумінгу.
Як працює роумінг за кордоном
З англійської слово roaming перекладається як мандрувати, але воно настільки інтегрувалося у нашу мову, що вже не потребує перекладу. Сьогодні кожному зрозуміло, що міжнародний роумінг – це послуги мобільного зв’язку та інтернету, якими може користуватися людина, яка виїхала за кордон або за межі «домашньої мережі». В’їжджаючи у зону роумінгу, абонент користується ресурсами базової станції іншого оператора мобільного зв’язку. За зв’язок у роумінгу оператор платить компанії-партнеру, тому такі послуги коштують дорожче.
Перетинаючи кордон, потрібно активувати роумінг на своєму смартфоні, якщо це не відбулося автоматично.
- Зайдіть у телефоні у розділ «Мобільні мережі» та активуйте роумінг.
- Якщо зв’язок у роумінгу не активувався, знайдіть кнопку «Оператори мережі» та активуйте автоматичний вибір.
- У разі якщо мобільний зв’язок не з’явився, необхідно вручну обрати оператора.
Як вигідно спілкуватися у роумінгу
Плануючи подорож за кордон, дізнайтеся більше про послуги вашого мобільного оператора та тарифи у роумінгу. Вони можуть відрізнятися залежно від країни, куди ви прямуєте.
У зв’язку з війною багато українців нині перебуває за кордоном, у країнах Євросоюзу. Українські та європейські мобільні оператори підписали згоду про спільне забезпечення українців доступним роумінгом, аби вони могли підтримувати зв’язок із рідними. І на території цих країн діють спеціальні тарифи для українців, без додаткової сплати за роумінг.
Сьогодні близько 70 європейських операторів у 30 країнах надають українцям безоплатний роумінг. Тож українці, перебуваючи у цих країнах, можуть телефонувати рідним за тарифами українських операторів. Ця послуга активується автоматично при перетині кордону, якщо у вас не підключений інший роумінговий пакет.
Детальну інформацію про те, в яких країнах діє доступний роумінг, про тарифи та умови використання пакетних хвилин, смс та мегабайтів можна дізнатися на офіційному сайті, у мобільному додатку або зателефонувавши до оператора.
Зверніть увагу, що доступний інтернет-трафік без додаткової плати є обмеженим, а додаткові мегабайти для інтернету надаються окремо і пакетами, тому реально оцініть свої потреби.