Найбільш поширені прянощі – це сіль. Правильно посолити готову, а тим більше складну страву, яка складається з продуктів різного походження (тваринного, рослинного), – це справжнє мистецтво. Адже те, що є нормальним для одного, іншому може видатися надмірним чи недостатньо посоленим. У кухнях Близького Сходу й Закавказзя прийнято підвищений уміст солі. У Німеччині та Прибалтиці склалася дуже прісна кухня. У нас же, самі знаєте, який вміст солі – у принципі, помірний.
Отже, СОЛЯТЬ більшість страв У КІНЦІ ПРИГОТУВАННЯ, тому що об’єм страви більше не зміниться, зайва рідина не википить, консистенція м’яса, риби чи овочів буде така, що вони вберуть сіль рівномірно.
НА ПОЧАТКУ ВАРІННЯ СОЛЯТЬ ТІЛЬКИ У ДВОХ ВИПАДКАХ:
– коли готують середовище для відварювання борошняних продуктів (вермішель, макарони, пельмені, вареники тощо).
– коли готують юшку чи відварну рибу (солять до того, як закладають рибу, овочі й прянощі).
Начинку для пирогів, пиріжків і фарш для фаршированих овочів солять удвічі крутіше. Враховується, що частина солі піде в прісне тісто, овочі чи розчиниться у воді, де вариться чи тушкується страва.
Бобові (боби, квасоля, горох) взагалі солять після приготування. Якщо посолити їх на початку, то вони варитимуться нескінченно довго.
М’ясо і так містить високий відсоток різних солей, тому не завжди потребує додаткового підсолювання. Особливо страви, приготовані на відкритому вогні. Найчастіше доданих до м’яса прянощів достатньо, щоб підкреслити його смак.
Риба (будь-яка – відварена, смажена, копчена) повинна мати яскраво виражений солоний смак, тому солять її рясно.
Овочі солять крутіше ніж м’ясо, але слабше ніж рибу. Виправити смак пересолених овочів практично неможливо!
Окрім того, варто пам’ятати, що сіль, – це хоч і основна, але не єдина приправа, яка надає страві смаку.