Піст і справді триває 40 днів? Відповідь може вас здивувати

Великий піст закінчується у Великий Четвер.

Великий піст – це 40 днів підготовки до Великодня, подібно як 40 днів посту Ісуса в пустелі Ісуса – всі знають це, чи не так?

Правда насправді трохи складніша.

Більшість людей отримують  40 днів, підраховуючи дні від першого дня посту і до Великої П’ятниці, а це 46 днів, після чого відраховують 6 недільних днів, щоб отримати 40. Ідея полягає в тому, що неділі “відходять” від покаяння Великого посту і тому не враховуються до загальної суми.

Проблема

Є дві основні проблеми з цією теорією.

По-перше, Великий піст закінчується у Великий Четвер, оскільки останні три дні до Пасхи – це їх власний окремий період під назвою Пасхальний Тріумф. Якщо відкинути і ці дні і неділі, то вийде, що піст триває  37 днів.

По-друге, неділі є частиною Великого посту. Бо їх навіть називають так: “Друга неділя Великого посту”. Якщо включити їх у  рахунок, то отримаємо 43 доби. Але, як вже видно вище, навіть якщо ви не включаєте їх, ви все ще не досягаєте 40 днів.

Справа в тому, що ідея тривання  “Великий піст – 40 днів” є просто приблизною. Це близько 40 днів, а не точно.

Ще одне джерело плутанини полягає в тому, що точні практики навколо Великого посту змінювалися з часом. Ідея 40-денного періоду покаяння перед Великоднем походить з ранньої Церкви, але з часом ситуація набула дещо складнішого характеру з  Пасхального періоду як окремого періоду.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook