Як приготувати цілющий чай, радить травознай Галина Зелена, яка багато років вирощує і заготовляє лікарські трави.
Жінка радить готувати чаї з різних знайомих вам рослин. Це може бути липа, материнка, мати-й-мачуха, звіробій. Ці рослини покращують імунітет, насичують організм макро- і мікроелементами.
“Зараз люди такі ослаблені, не мають сил, виснажені, кволі, – каже травниця. – Тому для підвищення тонусу можна використовувати ті рослини, які є під рукою, – кріп, м’яту, мелісу, листочки вишні, смородини. Зі свіжих рослин можна готувати чай або насушити на зиму”.
У період, коли цвіте липа, можна зібрати гілочки і цвіт малини та ожини, суничник. Рослини можна посушити і цілу зиму пити чай. Він зміцнює імунітет.
Для очищення крові варто попити вишню і горобину, краще – цвіт, але можна і молоді гілочки. Однак уже не сушити, а свіжі скласти в банку і тримати у холодильнику.
Щоб приготувати настій потрібно взяти з холодильника різні гілочки, залити водою, довести до кипіння, поварити 30-40 хв, каструлю закутати, настояти 3-4 години, а тоді пити.
Не зайвим буде насушити дикі груші та яблука і періодично готувати з них чай, а не тільки узвар на Святвечір. Такий напій буде корисний особливо тим людям, хто має проблеми з нирками. До такого напою варто додати квітку чорнобривця, тоді він набуде особливої користі – допоможе людям із подагрою.