Він росте на узліссях, на лісових галявинах, на луках. Саме зараз, коли на квітковій стрілці розцвіли яскраво-жовті квіточки, яких зазвичай є від десяти до 30, ці стрілки час акуратно зірвати і, принісши додому, розкласти в сухому, затіненому місці, щоб вони добре висохли.
Першоцвіт в народній медицині широко використовують для лікування різноманітних авітамінозів, при болі в суглобах, кашлі, бронхітах, захворюваннях нирок і сечових шляхів. Сьогодні особливо багато людей звертаються зі скаргами на безсоння, тому в таких випадках радять десять грамів сухої сировини залити 250 міліграм окропу і настояти протягом півгодини. Пити по дві склянки двічі на день. Дуже допомагає першоцвіт тим, у кого випадає волосся. Для цього знадобиться столова ложка кореня, який слід відварити в склянці води і цей відвар кожен день втирати в місця, де випадає волосся.
Сьогодні першоцвіт, або ж примула, як його ще називають, є дуже популярним в Західній Європі, зокрема, в Англії і Нідерландах, де цю рослину вирощують для салатів, а корінь, запах якого нагадує аніс, переробляють і застосовують як прянощі. Першоцвіт в пошані у жінок, які заварюють його в період менопаузи.
Для цього 20 грам квітів слід залити літром окропу і настоювати вісім годин. Тоді процідити і вживати по півсклянки два-три рази на день протягом місяця. Після зробити десятиденну перерву і знову повторити курс. А можна і по-іншому – дві столові ложки сировини залити половиною склянки окропу і настоювати дві години. Тоді процідити і випити протягом дня.
Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!