ПЛР-дослідження показує наявність/відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу. Його слід робити людям, які мають симптоми ГРВІ, щоб якнайскоріше поставити точний діагноз. Також тим, хто контактував з інфікованою особою, — аби зрозуміти, чи встигли вони підхопити вірус. Проте є ще й третя група — люди, які не мають симптомів і можуть бути носіями коронавірусу та поширювати його, тобто піддавати смертельній небезпеці людей із груп ризику.
ПЛР-тест – процедура не приємна, однак саме вона є одним з найдієвіших способів протестувати велику кількість людей та визначити, кого потрібно ізолювати. Тестування дає змогу зрозуміти, чи інфікована людина вірусом, чи є вона небезпечною для суспільства. Відповідно, результат тесту допоможе вирішити, як правильно діяти далі — лікувати звичайну ГРВІ чи почати боротьбу з новим коронавірусом.
Матеріал для дослідження відбирають медичні працівники або представники мобільних медичних бригад. Вони обов’язково повинні бути у засобах індивідуального захисту.
Підготуватися до ПЛР-тесту допоможе інфографіка.