Любите рослини, але вдома для них обмаль місця? Спробуйте розмістити їх на стінах, наприклад у вигляді живої картини. Для цього ідеально підійдуть сукуленти: вони повільно ростуть, не вимагають частого поливання, бувають різноманітних відтінків і текстур. А невелику живу картину з молодила (кам’яної троянди) можна зробити власноруч. Використавши недорогу рамку, витратите мінімум грошей, але при цьому фітокартина стане окрасою вашого інтер’єру. До слова, вертикальне озеленення зараз на піку популярності.
Вам знадобляться: рама без скла (її можна зробити власноруч); неглибока (водостійка або вистелена поліетиленом) коробка завбільшки із задню частину рами; сітка; мох, ґрунт; рослини.
У живців видаліть нижнє листя, залишивши стовбур завдовжки кілька сантиметрів для вкорінення. Зберіть коробку. До задньої стінки рами прибийте коробку. Насипте в неї ґрунт (має щільно заповнити всю порожнину), полийте. Щоб ґрунт не висипався, на нього можна покласти тонкий шар моху (він також зберігатиме вологу). Всередині рами встановіть сітку. Вона має бути досить густою, щоб земля крізь вічка не висипалася, але живці можна було посадити. Пофарбуйте рамку. Якщо хочете надати ефекту старовини, після фарбування дайте фарбі трохи висохнути і протріть її чистою тканиною.
Викладіть живці на сітку, скомпонуйте. За допомогою палички зробіть лунки і розмістіть рослини. Обмежте палітру трьома-чотирма кольорами. Вибирайте сукуленти різних сортів у цій колірній гамі. Діагональні смуги яскравішого кольору або з рослин іншого виду додадуть картині динамічності. Висаджуйте спочатку більші рослини, потім дрібніші так близько, як дозволяє сітка, поки картина не буде заповнена. Після садіння упродовж двох тижнів (доки рослини викоріняться) утримуйте картину у горизонтальному положенні. Потім її можна поставити на стіл або полицю чи повісити на стіну за допомогою гачків. Раз на тиждень з пульверизатора треба ретельно зволожувати ґрунт.