Мед потрібно вживати щодня чи певними курсами?
Горнятко з медом має постійно стояти на обідньому столі кожної родини. Його потрібно вживати щодня і дорослим, і дітям. Тому що мед – універсальний профілактичний, оздоровчий і навіть лікувальний засіб від багатьох недуг. Це еліксир життя.
Завдяки високому вмісту глюкози й фруктози (найкращого пального для вироблення організмом енергії), мед є унікальним засобом для відновлення сил, підтримання високого рівня енергопотенціалу людини.
Окрім того, це ще й комплексний мінерало-вітамінний «препарат», бо містить усі потрібні людині речовини. А ще мед багатий на ферменти, які сприяють усім процесам травлення. Тому той, хто щодня вживає мед, не знає, що таке дисбактеріоз і закрепи.
Чому виникає алергія на мед?
Багато хто боїться вживати мед, щоб не спричинити алергії. Однак достовірно відомо, що алергію на цей продукт має менш як 1% населення. У більшості з тих, у кого після вживання меду з’являються висипання на шкірі чи інші неприємні симптоми, насправді алергія спричинена чинниками, які забруднюють організм, – усілякими барвниками, стабілізаторами, консервантами тощо.
Можливо, ця внутрішня інтоксикація ще ззовні не проявлена і мед став тим лакмусовим папірцем, індикатором, який проявив її. У багатьох випадках несприйняття меду – це сигнал про те, що людині потрібно переглянути свої звички й уподобання в харчуванні та лікуванні.
Якщо у вас чи у вашої дитини виникла алергія на мед, проаналізуйте, які медикаменти ви приймали, якими продуктами харчувалися? І якщо очистити організм від справжніх алергенів, вживання меду буде не лише безпечним, а й дуже корисним.
Чи можна вживати мед у разі підвищеного рівня цукру в крові?
Якщо людина має схильність до цукрового діабету, вона повинна надавати перевагу акацієвому меду. Йому властиве найменше ферментативне навантаження, окрім того, він практично не потребує інсуліну для засвоєння, а отже, не перевантажує підшлункову залозу, яка його виробляє. Звичайно, діабетики мають вживати цей продукт у помірних дозах, а також стежити за рівнем цукру в крові.
Чи впливає мед на зниження рівня холестерину в крові?
Вживання меду сприяє поліпшенню й активізації біохімічних процесів організму, а отже, регулює процес утворення холестерину та виведення його надлишку з організму.