Медова косметика – солодко і гарно

Є суттєва відмінність медової косметики від магазинних кремів: її не треба застосовувати часто. Але вона підходить навіть для проблемної шкіри.

Косметика, яку можна їсти

Мед – безцінне джерело здоров’я, довголіття і краси. Ще у давньоєгипетських текстах йдеться про те, що цариця Нефертіті вмивалася медом з молоком, долоні натирала медом з воском, а стопи – прополісним маслом.

Є суттєва відмінність медової косметики від магазинних кремів: її не треба застосовувати часто. Не можна повністю відмовитися від готової фабричної продукції, проте вона має свої особливості. Розгладжувальні засоби містять аміак – в товщі шкіри він розбухає, розгладжуючи зморшки. Але досягнутий ефект – нетривалий, тому виникає спокуса знову і знову шкіру мазати. Коли таке розтягнення відбувається постійно, оболонка клітини з часом перерозтягується. Тому краще скористатися натуральними засобами.

 Медове очищення

Після впливу пилу, тональних засобів для очищення шкіри варто застосовувати скраби. Можна просто намазати обличчя медом, легко помасажувати. Мед вбирається шкірою. Там, де пори закриті, на поверхні залишаються крапельки меду. Їх слід просто змити. При повторенні процедури пори очищаються, відкриваються, з кожним разом на поверхні залишатиметься менше меду, що не ввібрався. Можна для цього користуватися медом зі столу, для більшого ефекту додавати інші компоненти. Можна робити маски з медом і глинами: чорною, червоною, зеленою. Різна глина для різної шкіри. Засіб, отриманий у такий спосіб, поєднує дію глини і меду. Добре поєднувати мед із морською сіллю – так роблять обгортання, пілінги після сауни. Для розщеплення жирів додають натуральну мелену каву. Вона до того ж надає шкірі легенького віддтінку засмаги. До медово-кавового скрабу добре додавати олію виноградних кісточок.

 Якщо шкіра проблемна

Шкіра, уражена вуграми, любить засоби з корицею. Підліткам, чия шкіра підвладна запальним процесам, до меду слід потерти паличку прополісу. Щоб підсилити живильну дію засобу, до меду додаємо квітковий пилок. Енергією запилення він підживлює і нашу шкіру. Вживати пилок можна і внутрішньо, в його складі цілий вітамінно-мінеральний комплекс. Пилок різних сезонів збору – різнокольоровий. Розтертий з медом та прополісом, пилок утворює чудовий засіб для підживлення шкіри перед настанням холодів. Цілі крупинки пилку використовують як добавку до пілінгу. Приймати його можна і внутрішньо. А от надміру захоплюватися зовнішнім застосуванням не варто – цілком достатньо однієї процедури на 10-15 днів.

 Для омолодження

Жінкам старшого віку добре підходять засоби з маточним молочком. Зокрема, з нього виходить чудова омолоджувальна маска. Для підсилення ефекту можна додавати сметану (або кефір – для жирної шкіри), олію герані, виноградних кісточок, віск, оливкову олію. Це добре підходить для проблемної шкіри: мед живить, віск розгладжує, додаткову дію чинять олії.

До складу кремів входить віск – джерело вітамінів А, Е. Його склад майже ідентичний оболонці клітини. Віск розтоплюють з олією. Можна використати будь-яку, проте надайте перевагу нерафінованій оливковій або кукурудзяній. Такий засіб дуже корисний для рук, ніг, добре загоює тріщини. Для обличчя до такого крему теж можна додати олію виноградних кісточок.

Для повік є окремі засоби для омолодження, розгладження шкіри. До них додають олію авокадо (вона має відбілювальну дію) та герань (розгладжує). Можна додати також олію какао, ши. Такий засіб треба наносити на шкіру навколо очей зранку, розгладити по мімічних зморшках.

 Обережно: алергія!

З медовою косметикою можуть бути проблеми, зокрема в алергіків. Якщо ви маєте алергічну реакцію на мед, продукція на його основі вам протипоказана. Обережно слід користуватися медовими косметичними засобами тим, у кого судини знаходяться близько до поверхні шкіри. Мед сприяє припливу крові, що може викликати почервоніння. Як і з будь-яким новим засобом, варто спочатку пробувати.  Влаштуйте салон краси у власній ванній або порадуйте близьку людини в зимові холоди: зігрійте теплом душі й меду.

 

 

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook