Дизайн Майстер-клас

Листки з цементу – ефектний декор для саду і подвір’я. Майстер-клас і 20 фото-ідей для втілення

Незвичайний декор для саду і подвір’я можна виготовити своїми руками. Є чудова ідея – зробити листя з цементного розчину. Для вас майстер-клас та фото найцікавіших робіт, яки ви неодмінно захочете втілити самотужки!

Що можна зробити з бетонного листя?

 • Садова доріжка у вигляді листочків – чудова ідея! Облаштувати декоративну доріжку досить просто. Вона матиме оригінальний вигляд, але при цьому буде міцною і довго прослужить, бо стійка до перепадів температур і вологи. Вимостити таку доріжку можна навіть по готовому газону.

 • Поїлка для пташок – не тільки оригінальний декор, а й корисна річ, яка рятує птахів у спеку. Таку поїлку можна тонувати у різні кольори.

 • Міні водоспад або фонтан з цементних листків – суперкрута ідея! Він має дуже ефектний у вигляд, стильний і незвичайний, і при цьому нескладний у виготовленні.

 • Злив води під стічними трубами, декорований листками, допоможе відвести дощову воду від будинку і захистити фундамент від підтоплювання. А ще це просто дуже гарно!

 • Горщики для квітів у вигляді листків – ексклюзивна річ. Найкраще садити у них рослини з невеликою кореневою системою, наприклад, сукуленти. Поставити такі горщики можна як у квітнику, так і на терасі, ганку або вдома.

 • Стильні фігурки у вигляді листків будуть доречними у будь-якому квітнику або саду, адже вони мають максимально природний вигляд. Така деталь допоможе вашому подвір’ю заграти новими барвами!

Як зробити листки з цементного розчину

 1. Вам знадобиться: будь-які великі листки (найкраще – фактурні, із чітко вираженими проділками. Це може бути, наприклад, ревінь або лопух); цемент; пісок; вода; ємкість для замішування розчину; товста плівка; барвник (якщо ви хочете зробити кольорове листя); гумові рукавички.
 2. Потрібно змішати цементний розчин. Його рецепт і нюанси виготовлення детально розписано тут.
 3. Застелити стіл плівкою. Покласти листок, викласти розчин на листок. Якщо ви хочете, щоб листок був об’ємним, із загнутими краями, насипте під листок гірку з піску.
 4. Якщо робите листок великого розміру на перший шар цементу покладіть армувальну сітку (вона має бути трохи меншого розміру, ніж листок) і покрийте другим шаром цементу.
 5. Розрівняти цемент вологою шматкою і дати висохнути. Під час висушування можна кілька разів збризнути цемент водою з пульверизатора, щоб запобігти утворенню тріщин.
 6. Після повного висихання зчистити губкою або м’якою щіткою залишки листка.
 7. Готовий листок можна розфарбувати акриловими фарбами і покрити лаком. Але навіть без цього він ефектний вигляд.

Цікаві ідеї декору з цементних листків

Дата публікації: 06.07.2020 img Поділитися