Кожен другий має «панську» хворобу – геморой

Ми соромимося говорити про проктологічні проблеми, приховуємо їх та сподіваємося, що вони зникнуть, а отримуємо серйозні ускладнення.

Сидяча робота, пасивний спосіб життя, нерегулярне та неправильне харчування та постійні стреси супроводжують нас чи не щодня. Усе це створює ідеальні умови для розвитку проктологічних захворювань, найпоширенішим із яких є геморой. Ми соромимося говорити про проктологічні проблеми, приховуємо їх та сподіваємося, що вони зникнуть самостійно, а як наслідок отримуємо серйозні ускладнення.

«За статистикою одними з найпоширеніших хвороб є геморой і анальна тріщина, з ними стикаються близько 40% людей, – розповідає лікар-проктолог МЦ «Оксфорд Медікал» Роман АНТОЩУК.

–Насправді ця цифра може бути ще більшою, адже далеко не кожен хворий звертається до лікаря-проктолога».
Геморой, як пояснює лікар, – це утворення венозних (гемороїдальних) вузлів унаслідок застою крові в судинах прямої кишки. У міру загострення це захворювання супроводжується запальним процесом, різким болем, періодичними кровотечами, проблематичним випорожненням та значним обмеженням рухливості в ділянці тазу. Великі гемороїдальні вузли можуть випадати з анального отвору, що погіршує симптоматику.

Геморой ще називають панською недугою, адже це професійна хвороба водіїв, програмістів, бухгалтерів, секретарів та начальників, тобто людей, які ведуть малорухливий спосіб життя. Геморой однаково поширений як серед жінок, так і серед чоловіків.

Дискомфорт, біль, сором, порушення звичного ритму життя, кровотеча – ось далеко не повний перелік відчуттівта проблем, із якими стикається людина, яка має проктологічні захворювання. «Якщо замість того, щоб піти на огляд до проктолога, людина займається самолікуванням або взагалі вирішила, що все саме мине, захворювання набирає обертів і дає ускладнення, – застерігає лікар. – Простий геморой може стати причиною ракового захворювання. Тому краще проходити регулярне обстеження у кваліфікованого лікаря, аніж чекати, поки неприємний симптом переросте у серйозну загрозу здоров’ю».

ЗВІДКИ БЕРЕТЬСЯ ГЕМОРОЙ

Фахівці виділяють кілька причин розвитку захворювання:
• сидячий спосіб життя;
• хронічні закрепи, спричинені неправильним харчуванням;
• вагітність та важкі пологи;
• куріння, зловживання алкоголем;
• надмірні фізичні навантаження.

Без геморою. Без операції

Візит до лікаря-проктолога у більшості пацієнтів викликає жах і паніку. Та насправді все не так страшно, як здається на перший погляд. Соромитися лікаря не варто. Після бесіди і збору анамнезу проктолог здійснить пальцеве обстеження прямої кишки та відеоаноскопію (огляд прямої кишки на глибину 8–10 см), за потреби скерує на ректороманоскопію (огляд прямої кишки на глибину 25 см). Далі запропонує один із варіантів лікування. Нині доступні способи лікування геморою без операції. У сучасних медзакладах застосовують широкий асортимент малоінвазивних (безопераційних) методик, що дозволяють здійснити лікування амбулаторно, безболісно, ефективно й без відриву від звичного способу життя.

ЛІГУВАННЯ ЛАТЕКСНИМИ КІЛЬЦЯМИ

Лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями є одним із найбільш популярних та ефективних малоінвазивних методів лікування геморою в сучасній проктології. Лігування внутрішніх гемороїдальних вузлів призначають пацієнтам із другою та третьою стадією геморою.

ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ:
• у 80 % випадків лігування веде до повного одужання;
• латексне лігування виконується швидко;
• процедура виконується амбулаторно: пацієнтові не потрібно перебувати в стаціонарі, а після лігування можна відразу ж повертатися додому;
• не порушується працездатність пацієнта, можна займатися звичними справами.

 

РАДІОХВИЛЬОВА ХІРУРГІЯ З АПАРАТОМ СУРГІТРОН
За допомогою цього методу доступне швидке й безболісне видалення таких новоутворень, як тромбоз зовнішнього гемороїдального вузла, анальні тріщини, перианальні кондиломи, папіломи, зовнішні гемороїдальні вузли.

ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ:
• відсутність больових відчуттів;
• маніпуляції здійснюються з високою точністю, що робить мінімальним ризик пошкодження здорових тканин і сприяє швидкій регенерації;
• радіохвильовий метод не залишає опіків;
• апарат « Сургітрон » можна застосовувати в амбулаторних умовах.

 

ІНФРАЧЕРВОНА КОАГУЛЯЦІЯ
Інфрачервону коагуляцію як самостійну процедуру призначають, коли є внутрішня кровотеча при геморої першої-другої стадії. Також виконують інфрачервону коагуляцію як допоміжну методику при кровоточивих дрібних внутрішніх вузликах, які залишилися після лігування латексними кільцями.

ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ:
• маніпуляція здійснюються амбулаторно, без госпіталізації;
• метод лікування швидкий і безболісний;
• відсутні післяопераційні ускладнення;
• пацієнт не змінює звичного способу життя.
У МЦ «Оксфорд Медікал» діагностують і лікують такі захворювання, як геморой, анальні тріщини, анальні поліпи, перианальні папіломи й кондиломи, тромбоз зовнішнього гемороїдального вузла. Тут застосовують малоінвазивні (безопераційні) методики, що дозволяють здійснити лікування амбулаторно, безболісно, ефективно і без відриву від звичного способу життя. Досвідчені лікарі-проктологи зроблять усе максимально коректно й безболісно. Ви не відчуєте ні морального, ні фізичного дискомфорту.
Записатися на прийом можна телефоном у Луцьку: (0332) 2 00 0 22

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook