…Після повернення з пологового будинку переживаєш неймовірні емоції. Приходить усвідомлення того факту, що тепер вас не двоє, а відповідальність за малятко не порівняти із жодною відповідальністю усвіті. Перші дні можна спокійно годинами розглядати маленький носик, ручки, ніжки, слухати тихеньке посапування.
Але вже через три тижні у багатьох малюків починається один з перших найнеприємніших періодів – коліки. Саме в цей час організм «вчиться» перетравлювати та засвоювати їжу. У дитини виникає здуття животика, підвищується газоутворення, часом спостерігаються закрепи та зригування. Немовля може без упину плакати годинами.
Зазвичай коліки бувають у 70 відсотків малят. У групі ризику – діти, народжені влітку, хлопчики, первістки, недоношені, діти матерів, які палять. Тривають коліки щонайменше три місяці. У нас такий дискомфорт продовжувався практично п’ять місяців.
Звичайно, вам будуть розповідати, що нервуватися у цей період мамі зовсім не можна. Якщо чесно, залишатися спокійною, коли маля кричить годинами, дуже складно. В цей час варто апробувати усі відомі методи, аби полегшити біль дитини, а до догляду за малятком залучити тата та інших родичів. До речі, нам також допомагали наші куми.
Якщо ваш синочок або донечка переживають коліки, варто подумати, як ви харчуєтеся (за умови грудного вигодовування). Повсякчас стежити, аби при годуванні дитина не захоплювала повітря. Перед годуванням викладати на кілька хвилин на животик (можна на себе). При болях робити легкий масаж животика за часовою стрілкою. Після годування потримати дитину «стовпчиком» 10–15 хвилин.
Сьогодні фармація пропонує доволі широкий вибір медичних препаратів, які полегшують коліки. Комусь також допомагає кропова вода чи чай з фенхелю. Однак не всі малюки добре їх зносять. Так, приміром, було у нашому випадку. Тому періодично ми були змушені все ж таки використовувати ліки. Не зменшувала болі у синочка і прикладена до животика тепла пелюшка, хоча у багатьох моїх знайомих такий метод призводив до очікуваного полегшення.
Мікрофлора кишківника у немовлят формується до трьох-чотирьох місяців, а іноді – пізніше. Саме тоді й зникають коліки. Наступний етап випробовування травної системи малечі розпочинається вже під час введення прикорму. Але про це згодом.