У вересні у квітнику слід зробити певні роботи. Які саме – підкаже календар-шпаргалка.
Гортензії та інші рослини з великими суцвіттями
Усі рослини з важкими суцвіттями (гортензії, жоржини, гладіолуси, хризантеми з великими квітами) треба забезпечити надійними опорами, підв’язати, щоб їх не зламали дощі та вітер. А також варто підгорнути жоржини (на висоту 15 см), навіть якщо погода ще тепла. Це потрібно для визрівання бульб і закладання квіткових бруньок на наступний рік. Зав’ялі суцвіття потрібно своєчасно видаляти (причому не тільки у жоржин, а й у гладіолусів, хризантем, чорнобривців, петуній, пеларгоній, айстр, чорнобривців) – це продовжить цвітіння до кінця вересня-жовтня.
Троянди
Троянди потрібно регулярно обробляти від грибкових захворювань, це продовжить цвітіння до заморозків. Відцвілі квітки у вересні можна вже не обрізати. Обрізання квітів, які відцвіли, стимулює рослину до утворення нових бутонів, і вона витрачає сили, які потрібні для підготовки до холодів. Це стосується не тільки троянд, а й усіх інших квітучих кущів.
-
Правильний догляд за трояндами восени. Квітнутимуть наступного року ціле літо!
Багаторічні рослини
Вересень – час ділення і посадки декоративних багаторічників, щоб вони встигли добре вкоренитися до заморозків. Пора підготуватися і визначитися, які рослини поділити, які докупити і куди все це розсаджувати. Зараз потрібно поділити, пересадити і посадити півонії, флокси та інші багаторічники, які цвітуть влітку. Ті ж рослини, які цвітуть восени, зараз висаджувати у відкритий ґрунт не варто – це для них великий стрес. Це недобре для самої рослини, їй знадобиться посилений догляд.
При поділі багаторічників всі пошкодження кореневищ потрібно присипати товченим вугіллям, щоб не провокувати розвиток гнилей. Те саме потрібно зробити і з рослинами, які купили з відкритою кореневою системою. При пересадці рослин з контейнерів, корінці не залишати грудкою, а акуратно розправити в посадковій ямі, щоб вони швидше освоїлися і рослина краще прижилася. Розсаджувати рослини краще у похмурі дні. А якщо надворі сонячно, пересаджені рослини упродовж тижня варто притіняти, залишивши відкритою північну сторону.
Клематиси і троянди теж добре висаджуватиу вересні. Правда, якщо для троянд це «запасний варіант», то для клематисів вереснева посадка підходить ідеально. Висаджувати їх можна тільки в першій декаді вересня, обов’язково встановивши опори.
Цибулинні квіти
Час садити цибулинні: нарциси, тюльпани, лілії. Знайти ідеальні терміни висаджування цибулинних дуже просто: спочатку потрібно садити всі дрібні рослини, а потім – більші. Також можна орієнтуватися і на терміни цвітіння: чим раніше буде цвісти рослина, тим раніше її потрібно і посадити.
Так, першими потрібно посадити проліски, крокуси і мускарі. Це треба зробити у першій декаді вересня. З другої декади в ґрунт висаджують нарциси. А тюльпани можуть почекати до третьої декади вересня, а за сприятливої погоди – і до жовтня.
-
Мікс із цибулинних квітів: яскраві ідеї для декору саду і подвір’я
У другій половині місяця можна викопати і заховати на зберігання гладіолуси.
Хвойні рослини
Вересень – найкраща пора для посадки хвойних рослин: сосни, туї, кипарисовиків, ялівцю, ялин і тису. Їм усім потрібен особливий догляд після посадки: постійна легка вологість ґрунту, захист від прямих сонячних променів, вечірнє обприскування для підвищення вологості повітря.
Насіння квітів
Не забудьте зібрати насіння зі своїх квітів (клеоми, календули, декоративного тютюну, нігели, чорнобривців, запашного горошку та ін). А коли процес дозрівання завершиться, зріжте плоди і коробочки, просушіть насіння в приміщенні, почистіть від сміття, складіть у паперові пакети, підпишіть і покладіть на зберігання в сухе і прохолодне приміщення.
-
Як правильно зібрати насіння