Головна принада калатеї – велике строкате листя, що має унікальну властивість, характерну тільки для цього виду. На кінці стебельця, ближче до листка, є потовщення, яке піднімає й повертає його до джерела світла. За цю особливість калатею називають молитовною квіткою. Горизонтально розташоване зранку листя до вечора складається і піднімається майже вертикально вгору, як долоні у час молитви.
Калатеї не вимагають високої температури повітря. Влітку для них оптимальна – 16–24 ºС, взимку – 12–16 ºС. Однак ці рослини дуже чутливі до частих перепадів температури, які відбуваються при відчиненні дверей і вікон. У зв’язку з цим калатеї краще розміщувати далеко від світлих вікон, від дверей і протягів, від відчинених вікон.
У природному середовищі калатеї ростуть на лісових легких повітропроникних ґрунтах. Тому і в кімнатній культурі вони потребують такого ж субстрату.
Основна умова для нормального розвитку рослини – висока вологість повітря. Обов’язково щодня обприскувати калатею із дрібнопористого розпилювача чистою водою (без кальцію і хлору). Горщик із калатеєю добре поставити на вологу гальку або мох (без застоювання води). У міру випаровування води матеріал у піддоні треба зволожувати.
Зауважте: види з опушеними листками не можна обприскувати. Їх краще купати під душем 2 рази на місяць і обприскувати 1–2 рази на день повітря навколо рослин, створюючи вологий мікроклімат.
Влітку калатеї слід поливати 2–3 рази на тиждень, а взимку – раз на 6–8 днів. Поливати тоді, коли верхній шар ґрунту (2–4 см) просохне. Застій води в піддоні неприпустимий.
Калатеї треба систематично підживлювати. У період вегетації – 2–3 рази на місяць квітковими добривами без азоту й кальцію. Молоді рослини необхідно пересаджувати щороку в лютому-березні, не порушуючи грудки землі на коренях рослини. Дорослі рослини переселяти в новий горщик рідше, раз на 2–4 роки, коли видно корені із дренажного отвору горщика.