Здоров'я та краса Краса

Худнемо уві сні: основні правила

Багато хто з нас упевнені: щоб схуднути, потрібно рухатися. Адже кожен рух допомагає витрачати калорії. А під час сну організм відпочиває і запасається зайвою енергією. Але якщо розібратися, то картина виходить інша.

Під час якісного сну посилено виробляється гормон соматотропін, який сприяє жироспалюванню. А якщо людина не висипається, то підвищується рівень гормону греліну, який посилює відчуття голоду. Також посилюється синтез гормону кортизолу, що провокує накопичення жиру на животі. Тому при схудненні особливо важливо забезпечити собі якісний сон!

Щоб кожну ніч ставати все тоншою, необхідно дотримуватися таких правил:

Дотримуйтесь питного режиму

Не пийте перед сном, оскільки це провокує появу набряків. Останню склянку води випивайте не пізніше, ніж за 2 години до сну.

Не вживайте важку їжу

Вечеряйте не пізніше, ніж за 3 години до сну. При цьому вечірній прийом їжі повинен бути легким. Для нього добре підійдуть нежирні білкові страви і низькокрохмальні овочі. А ось переїдання зробить ваш сон неспокійним.

Висипайтеся

Спіть не менше 7 годин на добу. Однак важливе значення має не тільки кількість сну, але і час відходу до сну. Якщо ви півночі дивитеся серіал, а потім спите до обіду, то потрібного ефекту не отримаєте. Краще відправлятися в ліжко до 23:00.

Вимикайте гаджети

Щонайменше за годину до сну рекомендується перестати користуватися гаджетами. В цей час краще зробити невелику прогулянку на свіжому повітрі, почитати книгу або послухати заспокійливу музику.

Провітрюйте кімнату

В кімнаті повинно бути свіжо і темно. Кисень важливий для відновлення клітин, а повна темрява допомагає нервовій системі розслабитися.

Коли мова заходить про схуднення, багато хто недооцінює роль сну у цьому питанні. Адже саме від нього багато залежить, чи ми будемо худнути, чи набирати вагу.

Джерело

Дата публікації: 04.05.2019 img Поділитися