Як знищити плодожерку, не використовуючи отрутохімікатів?
Багато господарів вважають, що це не можливо. Але це не зовсім так. Боротися зі шкідником допомагає вода, підігріта до 60 °С. Поки вода долітає з розприскувача до листя, її температура знижується на 5–10 °С, тому така процедура безпечна для рослини і згубна для гусениць. Щойно на них потрапляє гаряча вода, вони падають з дерева.
Хороший ефект дає термотерапія у боротьбі з полуничним кліщем, який оселяється на грядках разом із розсадою. Щоб попередити його поширення, садівники проводять термічну обробку посадкового матеріалу. Перед садінням його поміщають у воду, підігріту до 45–46 °С на 15 хв – і кліщ від такої купелі гине. Щоб знищити нематоду, воду слід підігріти до 46–47 °С. Така обробка знезаражує посадковий матеріал на 90–95%. Можна поливати полуницю гарячою водою двічі: навесні, щойно відтане ґрунт, і після збору врожаю. Витрата води на одну рослину – 0,5 л.
Гарячу ванну влаштовують садівники для аґрусу, смородини і порічок. Напровесні, до набрякання бруньок, доки сніг ще повністю не зійшов, ошпарюють з лійки кущі окропом. Деревина добре переносить таку купіль, а яйця шкідників повністю гинуть.
Гарячий душ можна влаштувати капусті для боротьби зі слимаками. За температури 40 °С вони гинуть, а капусті не шкодить.
За допомогою гарячої води і киплячого молока господарі стерилізують посівний матеріал гарбузових культур. Вимочені в гарячому молоці, вони швидше сходять, не хворіють, дають кращий урожай.