Фігурний квітник із бордюрної стрічки. Майстер-клас + фото

Завдяки бордюрній стрічці можна чітко обмежити зони для висаджування рослин і надати подвір’ю доглянутого і презентабельного вигляду, а також зробити фігурні квітники чудернацької форми.

Бордюрна стрічка – один із багатьох сучасних матеріалів, які допомагають полегшувати наше життя, заощадити багато часу і сил при облаштуванні присадибної ділянки. 

Зазвичай товщина стрічки коливається в межах 0,5–2 мм (товстішою користуватися зручніше), висота – від 10 до 50 см, може мати гладку або рельєфну поверхню і буває різних кольорів.

Замість бордюрної стрічки можна використовувати різноманітний підсобний матеріал: відходи шиферу, биту цеглу, каміння, метал, пластикові пляшки. Але, по-перше, монтаж таких виробів забирає багато часу і сил, а по-друге, це не так охайно і красиво, як бордюрна стрічка.

Завдяки стрічці можна облаштувати фігурні квітники, виділити їх елементи, зробити багатоярусні садові композиції, підняти грядки, закомбінувати на невеликій ділянці різні види рослин.

Стрічка не гниє, не вигорає на сонці, стійка до перепадів температури, не розкладається у ґрунті.

Бордюрна стрічка відіграє не тільки естетичну, а й практичну роль: не дозволяє рясно розростатися бур’янам, не дає «розповзатися» грядці або клумбі, бордюр утримує воду, що істотно її заощаджує, а також стримує поширення шкідників та гризунів. Усе це допомагає витрачати менше часу та сил для догляду за квітником.

Як зробити фігурний квітник

Для того, щоб зробити фігурний квітник, потрібно викопати траншею для бордюрної стрічки відповідної конфігурації та глибини (для тривалого використання завглибшки не менше 20 см); відрізати шматок стрічки потрібної довжини; вставити її в траншею (попросіть когось допомогти добре натягнути стрічку); закопати й утрамбувати; кінці можна скріпити степлером або спаяти. Складну форму клумби (грядки) слід зміцнити кілочками.

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook