У Всесвітній організації охорони здоров’я (WHO) зазначають: «Еректильна дисфункція – одна з головних проблем охорони здоров’я, оскільки є маркером для інших захворювань. Через це ЕД (еректильна дисфункція) заслуговує на увагу і якісну діагностику з подальшим професійним лікуванням».
Що ж вважати еректильною дисфункцією? Консультує лікар-уролог Костюк Михайло Семенович.
Еректильною дисфункцією називається розлад статевої функції, який може мати різні причини і полягає в порушенні ерекції статевого члена. Порушення ерекції у чоловіка нерідко призводять до зниження його самооцінки, гінекологічних проблем у партнерки, конфліктів у сім’ї, розриву стосунків.
На жаль, проблема лікування чоловічих сексуальних розладів не отримує належної уваги і достойної реакції в рамках суспільної медицини. Нестача коштів, наявність інших невирішених і, на перший погляд, більш важливих тем призводять до того, що чоловік, який страждає сексуальними розладами, не може отримати розв’язання своїх проблем.
Андролог: “Доводиться переконувати, що не маленький, а нормального розміру”
Як часто у чоловіків виникають проблеми з ерекцією?
Коротка статистика: у США до 30 мільйонів американців, у тому числі 52% 40-70-річних, мають еректильну дисфункцію. Глобальна розповсюдженість ЕД – понад 150 млн чоловіків. Враховуючи постійне збільшення середнього віку в західних індустріально розвинутих країнах, разом із приростом населення у цих країнах і країнах, що розвиваються, у 2025 році ця цифра наблизиться до більш як 320 млн.
ЕД трапляється в 40% серед 40-річних, а у віці 60 і більше років уже становить 67%. Згідно з опитуваннями, 90% одружених дорослих чоловіків і 85% заміжніх дорослих жінок оцінили задовільне статеве життя як важливий фактор у їхньому житті.
ЕД може поставити під загрозу самосприйняття і почуття власної гідності. Відомо, що більшість чоловіків пов’язують мужність зі статевою функцією.
Необхідно знати, що нормальна еректильна функція вимагає координації судинних, неврологічних, гормональних і психологічних факторів. Будь-яке втручання в один або більше з цих факторів може призвести до ЕД чи прискореної еякуляції (ЕЄ).
У чому причини виникнення еректильної дисфункції?
Попри те, що раніше вважалось, що більшість ЕД мають психологічний характер, визнано, що органічні причини – серцево-судинні захворювання, діабет, травми – мають значно вагомішу етіологічну роль у виникненні ЕД.
За статистикою на судинні причини ЕД припадає 70%, на лікарські засоби – 10%, неврологічні фактори – 5%, ендокринологічні – 4%, травми – 1%.
За інформацією Американського національного інституту здоров’я, «серед чоловіків усіх вікових груп попередня еректильна невдача зменшує готовність почати статеві стосунки через боязнь нової невдачі. Припинення цих взаємин через очікування невдачі можуть мати вкрай негативний ефект як на здоров’я, так і на збереження сім’ї».
Шановні чоловіки, здоров’я – це золото, а сексуальне здоров’я – скарб, отже, не зволікайте.