Сад Садиба

Екзотичні фрукти можна виростити з кісточок

Виростити з кісточки лимон, гранат, персик куди цікавіше, ніж купити готову рослину. Але екзотичні фрукти мають чимало ворогів: сухе повітря, тля, павутинний кліщ.

Виростити з кісточки лимон, гранат, персик куди цікавіше, ніж купити готову рослину.

ЦИТРУСОВІ. Треба обрати якомога свіжіші кісточки, промити їх і посадити у добре зволожену суміш городньої землі, торфу і річкового піску. Як тільки у паростків з’являться 1–2 справжніх листочка, їх треба розсадити. Перші сходи з кісточок мандарина можуть з’явитися вже через 3–4 тижні. Спільні вороги у цитрусових: сухе повітря, павутинний кліщ, щитівка, тля і ін.

ХУРМУ цілком реально виростити з кісточки. Промите і злегка підсушене насіння треба посадити у зволожений ґрунт, накрити плівкою або пластиковою пляшкою і поставити в тепле місце. Тепличку періодично знімати, провітрювати і зволожувати ґрунт. Через кілька тижнів, коли з’являться паростки, укриття можна прийняти. Схожість у хурми непогана.

ФІНІКОВА ПАЛЬМА ІЗ СУХОФРУКТІВ – це цілком реально, адже фініки при сушінні не піддаються тепловій обробці. Кісточки краще попередньо замочити приблизно тиждень, кожен день змінюючи воду. Встромити їх вертикально в суміш торфу з піском і зволожувати з пульверизатора через день-два у міру необхідності. Приблизно через місяць з’являються сходи.

МАНГО. Його насіння витягають із стиглих плодів, розкривають, дістають серцевину і пророщують у пухкому субстраті. Якщо розсунути стулки не вдається, кісточку треба витримати кілька тижнів у воді (воду міняти через день) або ж загорнути у вологу вату. Важливо не допускати пересихання. Після з’яви сходів їх доведеться регулярно обприскувати.

Дата публікації: 28.01.2017 img Поділитися