Ви вже навели лад у квітниках і підготували їх до зимового відпочинку? Пропонуємо вам зробити ще одну справу, аби навесні мати менше клопотів: посіяти під зиму однорічні квіти. Зараз це забере мінімум часу і зусиль, зате навесні буде на одну справу менше! Та й порадує квітник пишним цвітінням, адже підзимова сівба має багато переваг.
Які однорічні квіти можна посіяти під зиму?
1. Алісум морський і лобулярія морська
Підзимовий посів цих квітів дозволяє отримати міцну загартовану розсаду, пристосовану до умов відкритого ґрунту. Квіти надають перевагу пухкому ґрунту з нейтральною кислотністю. Насіння алісуму та лобулярії дуже дрібне. Тому перед висіванням його варто перемішати із сухим піском. Висівати слід у підморожену землю, посіви бажано замульчувати.
2. Айстра однорічна, або Калістефус китайський
Посіявши під зиму айстри, ви робите профілактику грибкових захворювань, від яких потерпають ці квіти. До того ж цвісти вони починають набагато раніше. Айстри надають перевагу сонячним ділянкам з пухким ґрунтом та нейтральною кислотністю. Добре ростуть на припіднятих грядках, де не застоюється вода. Місце посіву потрібно присипати сухим ґрунтом шаром 2 см.
Добре ростуть після чорнобривців або календули, а от після айстр, тюльпанів та гладіолусів їз садити не можна.
Насіння айстр зберігає схожість не більше трьох років, причому кожного наступного року воно сходить гірше. Під зиму айстри потрібно висівати досить густо, з розрахунку, що насіння зійде не все.
- Як і коли обрізати та вкривати багаторічні квіти на зиму
3. Чорнобривці
Якщо зима у вашій місцевості не дуже холодна, а весна рання, можете посіяти під зиму чорнобривці. Обов’язково посіви на зиму слід вкрити шаром торфу.
4. Годеція
Годеція ідеально пасує для вирощування на клумбах та бордюрах, у горщиках та контейнерах. Завдяки підзимовому посіву цвіте раніше і рясніше. Сіяти годецію бажано одразу на постійне місце. Рослина любить сонячні місця і родючий ґрунт, не любить застою води. Посіви потрібно замульчувати.
5. Календула, або нагідки
Календула знову набуває популярності як декоративна рослина, до того ж вона відлякує шкідників. Це холодостійка культура, тому насіння без проблем сходить навесні після посіву під зиму. Сіяти можна не відразу на постійне місце: календула добре зносить пересаджування. Якщо плануєте вирощувати у горщиках, не забудьте про дренаж.
6. Космея
Космея – красива і одночасно невибаглива квітка, яку можна сіяти під зиму. Вона сама часто розмножується самосівом. Зайві сіянці навесні можна прорідити. Любить сонячні ділянки з добре дренованим пухким ґрунтом. Якщо ґрунт буде надто поживним, рослина почне нарощувати зелену масу, але буде погано цвіти. Сіяти краще одразу на постійне місце.
7. Лаватера
Лаватера або дика троянда підходить для “лінивих” квітників, які потребують мінімум догляду. Має гарний вигляд у контейнерах, клумбах та бордюрах. Краще росте на сонці, на пухкому ґрунті. Сіяти потрібно одразу на постійне місце, замульчувати.
8. Флокс Друммонда
Насіння однорічного флокса морозостійке. Однак потрібно враховувати, що при тривалих відлигах насіння може прорости раніше часу, а сходи загинуть від заморозків. Тому під час морозів сходи потрібно укривати. Ідеальний варіант – невеликі дуги або перевернутий ящик з-під овочів із натягнутим укривним матеріалом.
9. Ешольція каліфорнійська
Насіння ешольції, посіяне під зиму, проходить природну стратифікацію, квіти зацвітають набагато раніше. Сіянці не варто пересаджувати, тому слід сіяти одразу на постійне місце: сонячне, з пухким ґрунтом. Посіви замульчувати.
Також під зиму можна сіяти: волошки польові, дельфініум однорічний, іберис, кохію, ротики (антиринум), мак однорічний, матіолу.