Захист рослин влітку – важливий захід, спрямований на збереження врожаю. Важливо вибирати засоби для обробки і все для дачі на спеціалізованому сайті, а не в сумнівних місцях, де за якість і ефективність продукції ніхто не відповідає. Як захистити рослини влітку?
Після цвітіння
На початок літа шкідники і хвороби вже «знешкоджені» внаслідок весняних захисних обробок. Однак після закінчення цвітіння плодові культури ослаблені, ї їх неодмінно атакують шкідники.
Небезпечні для саду в цей період:
- кліщі;
- пилильщики;
- листовійки;
- плодожерки;
- всілякі гусениці.
У найбільшій небезпеці зав’язь. Комахи здатні знищити весь можливий урожай без захисних обприскувань. Розпізнати шкідників вдається не відразу: причину часто визначають, коли частина врожаю вже втрачена.
Після закінчення цвітіння також необхідно провести інсектицидну обробку. Препарати для обробки повинні бути ефективними:
- Енжіо;
- Каліпсо;
- Актара;
- фитоверм;
- Актеллик тощо.
Якщо початок літа видався вологим, теплим – по саду неминуче поширюються грибки. У сприятливих для них умовах вони швидко заражають сад, ставлять під загрозу визрівання врожаю.
Дерева можуть захворіти:
- борошнистою росою;
- паршею;
- моніліозом;
- альтернаріозом та ін.
Будь-яке з цих захворювань шкодить саду. Особливо страждає зав’язь: заражена грибками, вона може обсипатися або дати неякісні плоди. Її поверхня покриється нальотом або виразками, деформується, смакові якості погіршуються.
Захищають сад фунгіцидами:
- Хорус;
- Фундазол;
- Скор;
- Джерело;
- Магнікур і інші.
Для економії часу садівники можуть застосувати комплексну обробку саду. Для цього інсектицид і фунгіцид використовують в складі одного розчину. Важливо враховувати сумісність препаратів: інформація обов’язково повинна бути вказана на упаковці засобу.
Комплексний захист не дозволить шкідливим комахам вразити утворену зав’язь, завдати шкоди молодим паросткам – приросту поточного року.
До початку дозрівання плодів
Протягом літа проводять ще 1-2 обробки дерев в період росту плодів. Завершити їх важливо завчасно: на кожному препараті зазначено термін захисної дії і розпаду діючої речовини. В середньому закінчувати обробки варто за 3 тижні до передбачуваного збору врожаю.
Рослини в цей період атакують шкідники:
- пилильщики;
- тля;
- плодожерка;
- златогузка;
- долоносіки;
- кліщі;
- мінери.
Вони шкодять як вегетативній частині рослин, так і плодам, тому важливо захистити садові культури від них. При виявленні шкідників обробляють весь сад, а не тільки уражене дерево або кущ.
Плоди можуть вражатися борошнистою росою, моніліозом і рядом інших захворювань. Уражені плоди відразу ж знімають і знищують. Це призупинить поширення грибків по саду і вбереже інші плоди від хвороб.
Кратність обробок під час росту плодів залежить від періоду захисної дії препаратів. Якщо після закінчення терміну захисту на рослині знову виявлені ознаки ураження шкідниками або починаються захворювання, обробку проводять знову.
Перед збором плодів
Однак часто захворювання і шкідники атакують плоди вже перед самим збором – за 1-2 тижні. Без захисних заходів вони здатні значно «прорідити» урожай, залишивши садівника без плодів.
Врятувати плоди і ягоди можна біопрепаратами. Вони розроблені на основі бактерій і грибків, безпечних для рослин, врожаю і людини, але згубних для шкідників і хвороб.
До біологічних інсектицидів і фунгіцидів відносять:
- фитоверм;
- Фітоспорин;
- капут;
- Актофіт;
- Казуін;
- Тріходермін тощо.
Зазначені препарати не проникають всередину тканин і клітин рослин, а залишаються на поверхні листя і плодів. Зібраний урожай досить ретельно промивають під водою перед вживанням.
Від широкого асортименту препаратів у непідготовлених садівників розбігаються очі. Вибрати препарати для захисту рослин без елементарних знань складно, адже потрібно враховувати культуру, фазу вегетації, період захисної дії, поставити точний «діагноз» рослини.