У гарбузі міститься ряд вітамінів. Наприклад, вітаміни групи B сприяють зміцненню нервової системи, допомагають знижувати дратівливість і втому, корисні вони і для пам’яті. Вітаміни A і E є найбільш відомими антиоксидантами: речовинами, які запобігають руйнування молекулами клітин, що викликають рак.
Крім того, ці вітаміни відомі унікальними властивостями, що омолоджують і поліпшують зовнішній вигляд. У гарбузі міститься нікотинова кислота, здатна запобігти серцевим нападам. Вітамін C прискорює одужання людини при застуді, тому хворим буде корисний гарбузовий суп. Даний овоч корисний і іншим. Його вживання позитивно впливає на печінку і шлунково-кишковий тракт, прискорює обмін речовин і виводить з організму токсини.
Кому не можна їсти гарбуз
Виключити з раціону гарбуз слід при таких захворюваннях:
- Цукровий діабет
- Захворювання травного тракту в гострій формі
- Гастрит
- Виразка дванадцятипалої кишки
- Порушення кислотно-лужного балансу в організмі
Не можна зловживати сирим гарбузовим насінням при вагітності: це може загрожувати передчасними пологами. Сік гарбуза принесе шкоду при порушеннях травлення: він може викликати нудоту, здуття і діарею. Запечений гарбуз має м’який проносний ефект і може викликати діарею. У всіх інших випадках гарбуз принесе безсумнівну користь здоров’ю.
Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!