Чи варто чоловікові бути присутнім на пологах

Якщо незабаром у вашій родині очікується поповнення, то напевно ви вже не раз замислювалися про те, як пройдуть пологи. І якщо раніше жінки йшли народжувати одні, то сьогодні багатьох підтримують чоловіки. Називається це партнерськими пологами. Дізнайтеся все про це і розберіться в тонкощах такого процесу.

Партнерські пологи – це, як зрозуміло з назви, пологи з партнером. Але не завжди роль такого партнера грає чоловік. Це може бути мама, сестра чи подруга. Важливо зрозуміти, що означає партнерство. 

Воно не обмежується лише присутністю ще однієї людини. В ідеалі людина повинна стати хорошим помічником для породіллі і зробити все, щоб полегшити страждання жінки. І для цього, звичайно, потрібні певні навички і знання.

Взагалі, партнерські пологи стали практикуватися відносно недавно, особливо в колишніх країнах СНД. Якщо в Європі такий варіант стали розглядати 2-3 десятки років назад, то, наприклад, на Україні  лише в останнє десятиліття чоловіки вирішують бути присутніми  на пологах і підтримувати своїх дружин.

Зважитися на партнерські пологи насправді не так складно. І деякі сімейні пари приймають таке рішення спонтанно, необдумано або ж під впливом чужої думки. 

В яких випадках варто вибирати партнерські пологи:

1. Добровільна згода обох батьків. Обоє повинні вирішити для себе, що такий варіант є не тільки прийнятним, але є найкращим.
 

2. Довіра майбутніх батьків один до одного. Якщо, наприклад, майбутня мама не довіряє своєму чоловікові і не звикла розраховувати на нього, то і в процесі пологів вона не стане прислухатися до слів чоловіка. У цьому випадку присутність партнера буде зайвою і непотрібною.

3.Бажання чоловіка допомогти майбутній мамі. Якщо чоловік справді має велике бажання підтримати свою другу половину, то в цьому випадку партнерські пологи будуть успішними.

4. Якщо чоловік розбирається в медицині і знає всі тонкощі і особливості такого процесу, як пологи, а також вміє знаходити спільну мову з медперсоналом, то його допомога теж може бути відчутною і необхідною.

Випадки, в яких від партнерських пологів краще відмовитися:

1. Надмірна сиром’язливість одного з подружжя. Так, якщо породілля буде соромитися чоловіка, то вона не зможе зосередитися на своїх діях і зробити все правильно. Якщо соромиться чоловік, то з цього теж нічого хорошого не вийде.

2. Недовіра. У цьому випадку теж не варто вирушати на партнерські пологи.

3. Якщо в сім’ї часто виникають сварки і скандали, а також мають місце недомовки і конфлікти, то ризикувати не потрібно. Породілля може повести себе непередбачувано, а якщо чоловік відреагує на це агресією, то про благополучність перебігу і результату пологів говорити не доведеться.

4. Небажання одного з партнерів. Часто буває так, що майбутня мама вмовляє або навіть примушує чоловіка бути присутнім на пологах. Не варто цього робити, адже якщо чоловік не хоче допомагати, не бажає бути присутнім на пологах або не розуміє своєї ролі у такому процесі, то чекати від нього підтримки і допомоги не варто. Якщо жінка не згодна на партнерські пологи, то приймати це рішення теж не потрібно.

5. Занадто вразливий чоловік. Якщо чоловік буквально падає в обморок при одній думці про біль або кров, то на пологах  породіллі він нічим не допоможе. Бувають такі випадки, коли партнер падає в непритомність, і доводиться приводити в його почуття, а не породіллю.

6. Якщо чоловік вважає, що жінка завжди повинна бути привабливою, а дружина при цьому прагне відповідати ідеалу і не з’являється перед чоловіком не нафарбованою. В цьому випадку вид страждаючої від болю дружини  може повергнути в шок чоловіка і викликати огиду.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook