Здоров'я та краса Консультація лікаря

Чому шкідливо довго сидіти з прямою спиною

Вже багато десятків років лікарі радять нам сидіти з прямою спиною, щоб мати рівну поставу, адже це так корисно для здоров’я. Кажуть, що якщо сидіти весь час згорбившись, то на хребет виявляється велике навантаження. Але це не зовсім так. Ось до чого може призвести сидіння з прямою спиною.

Недавно стало відомо, що від звички сидіти прямо може бути і шкода. Вчені з’ясували, що через це напружуються м’язи спини і живота. А це досить небезпечно і може мати серйозні наслідки, наприклад, можуть виникнути проблеми з диханням і біль в попереку.

Якщо у людини при сидінні трохи округлена спина, то розслабляються перераховані вище м’язи і ноги. Нове дослідження показало, що такий стан зменшить біль в попереку.

Періодично спину треба розслабляти. Нічого страшного не станеться, якщо ви трохи посидите згорбившись. Зате здоров’я збережете, – розповідає ортопед Арсеній Коласматов.

До речі, ще в 2018 році вчені довели, що у людей, які сидять з округленою спиною, між дисками в хребці спостерігається велике скупчення рідини. Це забезпечує комфорт і збільшує висоту хребетного стовпа.

Лікар радить не нехтувати цими рекомендаціями і все ж періодично розслабляти спину, змінювати положення тіла. Якщо людина сидить в неправильній позі, то можуть атрофуватися м’язи сідниць, перенапружуються і коротшають сухожилля в ногах.

Джерело

Дата публікації: 29.05.2019 img Поділитися