Город Садиба

Чому розсаду треба поливати медовою водою

Яку користь несе така вода та як вона впливає на схожість насіння?

А ви знали, що за допомогою медової води можна стимулювати ріст рослин та змусити відростати коріння. Таким методом користується багато садівників та городників. Стимулятори росту коштують не дешево, а ось вкоренити рослини за допомогою медової води звичайно вийде дешевше.

Мед містить у собі вітаміни, фітогормони, органічні кислоти, біогенні стимулятори, мікроелементи, які здатні пробудити насіння та активізувати процеси вкорінення живців.

Коли медова вода потрапляє на місця зрізу живця, відбувається дратування та процес формування щетини з білих корінців відбувається набагато швидше. Якщо занурити насіння у медову воду, воно не тільки зійде швидше, але й насититься мікроелементами та мінералами, які потрібні для росту.

Воду використовують для живцювання смородини, айви, аґрусу, троянд, пеларгонії, помідорів.

У медовій воді занурюють насіння кабачків, гарбузів, огірків, томатів, капусти, баклажанів, перців.

Як приготувати стимулювальний засіб для живців

1 л відстояної, теплої води розчинити чайну ложку меду. Зрізані живці на 6 см занурити у розчин на 12 годин. Можна висадити живці у пластмасові контейнери, на постійне місце росту, або переставити у звичайну воду, поки не з’являться корені.

Як приготувати стимулювальний засіб для насіння

У 250 мл відстояної води розчинити чайну ложку меду. Покласти насіння у марлеві мішечки та на 6 годин занурити у стимулювальний розчин. Просушити насіння та висадити у ґрунт. Така стимуляція покращить схожість насіння та укорінення живців.

 

Дата публікації: 15.02.2022 img Поділитися