Не ігноруйте плач дитини, яка ще не може пояснити причину своїх сліз. Причина завжди є. Дитина в ранньому віці не вміє плакати задля того, щоб маніпулювати батьками. Чому немовлята плачуть, розповідає консультант з грудного вигодовування Ольга ПОТЬОМКІНА.
Маленька дитина найчастіше повідомляє нам своїм плачем про те, що вона:
1.ХВОРА. Кольки у животику не тривають довше чотирьох місяців, не починаються відразу ж після народження і в принципі не повинні турбувати дитину весь час. У перервах між нападами болю дитина має бути спокійною. Усе решта вимагає консультації лікаря.
2. ПЕРЕЛЯКАНА. Спроби насильницького купання і пірнання в холодній воді надзвичайно травмують дитячу психіку. Хотіли б ви в старості такої ж зневаги до своїх емоцій? Протиприродні види гімнастики, підкидання до стелі – це непосильний стрес для дитячого організму. Дитина може піти у важку депресію і відмовитися від їжі. Відмова від їжі в будь-якому віці – надзвичайно тривожний сигнал. Сонливість у поєднанні з тривалим небажанням їсти – тривожний сигнал.
3. ВТОМЛЕНА. Не треба перезбуджувати маленьку дитину. Дотримуйтесь норми сну і активності для кожного віку.
4. ЗМЕРЗЛА і їй самотньо. Багатогодинний сон на холодному балконі – стрес. Може призвести не тільки до деформація черепа, спричинити проблеми з розвитком і емоційним станом малюка. Немовля, яке безперервно спить по п’ять-вісім годин на день, – дуже тривожний сигнал!
5. ХОЧЕ ЇСТИ. Проблеми з грудним вигодовуванням завжди починаються з того, що дитина недоїдає, а не переїдає. Здорову дитину, з якою адекватно займаються, неможливо перегодувати грудним молоком. Якщо дитина після періоду новонародженості «висить» на грудях, проаналізуйте показники здоров’я малюка, свої методи турботи про нього, обстановку в сім’ї. Можливо, це стресове смоктання або банальний голод. Не поспішайте відразу ж догодовувати малюка: реальний показник браку молока – вага дитини в динаміці у поєднанні з оцінкою добового сечовипускання, оглядом стану слизових і шкіри дитини.