Якщо сімейне життя погане через нестерпну поведінку чоловіка, причому воно вже давно погане, роками нічого не змінюється, і дружині начебто це не подобається, то дружині це точно подобається!
Якщо складна сімейна ситуація не змінюється, то ніхто її не хоче змінювати. У будь-якому стражданні, яке довго триває, завжди є вторинні вигоди.
Вигода перша: “Він у всьому винен”
Дружина нещасна, живуть у маленькій квартирці, діти не слухаються, вона його більше не хоче і таке інше. Все це його вина, тому що він (вибирайте):
- мало заробляє,
- багато п’є або дивиться телевізор,
- зовсім не приділяє часу сім’ї,
- думає лише про свою маму і т.д.
І якщо чоловік справді почувається винним, то йому капець. Тепер основуючись на його почутті провини дружина може маніпулювати ним з ранку до вечора, домагаючись від чоловіка того, чого він ніколи їй не дав би з доброї волі.
І це дуже вигідно. Дружина трохи постраждала, потім багато звинуватила і зрештою отримала, чого хотіла. Працює у 100 випадках зі 100, але недовго. Рано чи пізно його почуття провини зміниться почуттям агресії. Психіка намагатиметься захистити його від суб’єкта, який постійно звинувачує. Його поведінка стане або агресивною, або відстороненою.
Вигода друга: “Зручна причина для самовиправдання”
У неї ніяк не складається сімейне життя, але вона так старається, бідолашка. Тепер їй можна засмучуватися, їсти ночами булки, не виконувати свої обов’язки, впадати в смуток, пити, всім грубіянити і т.д. Ну а що, вона втомилася рятувати сім’ю, її можна зрозуміти.
Вигода третя: “Бути кращою, ніж він”
Поганий чоловік – це ідеальне тло для благочестя його хорошої дружини. Він, негідник, п’є, гуляє, б’є чи Бозна, що ще робить. А вона ніколи зайвого собі не дозволить і продовжує жити з ним! Свята великомучениця, яка, як і інші, вважає себе кращою за свого чоловіка. Поставте поряд з нею ідеального чоловіка, до якого доведеться рости, і вона від нього відмовиться.
Вигода четверта: “Стабільність”
Її сенс життя – страждати. А тепер уявіть, якщо головного лиходія-чоловіка прибрати. Це ж тоді їй доведеться бути щасливою. А як це зробити, вона не знає, та й незвично бути щасливою. Тому краще залишити все як є.
Багато мужності потрібно, щоб визнати ці вигоди, щоб погодитися з тим, що спільне життя з поганим чоловіком – це не вимушений акт, а добровільний, хай і не завжди усвідомлений.
Авторка – психологиня Анастасія Рябухіна