Чому малина росте дрібна: причини, які ігнорують господарі

Якщо у вас родить дрібна малина, неодмінно прочитайте про помилки вирощування малини і що робити, щоб ягоди були великі.

В одних господарів малина родить велика, соковита, а в інших дрібна. Чому так відбувається і що потрібно зробити, щоб ягоди малини були більшими?

Чому малина дрібна

  1. Якщо ви хочете мати великі ягоди, обирайте ті сорти малини, які мають такі характеристики. Однак не забувайте, що велика малина – ще не означає солодка і смачна. Тому на опис смаку теж обов’язково звертайте увагу!
  2. З часом виснажується родючий шар ґрунту під малиною, тому без добрив ніяк не обійтися. Для цього кожні 2 роки під малину рекомендується вносити гній, а влітку удобрювати комплексними добривами.
  3. Враховуючи, що малина активно розростається, необхідно періодично проріджувати кущі, видаляючи старі, сухі та хворі гілки, які затінюють плодоносні пагони та беруть на себе частину поживних речовин.
  4. Як відомо, навесні рекомендується розпушувати ґрунт, але не у випадку з малиною. Краще мульчувати ґрунт, оскільки велика ймовірність пошкодження коріння. Завдяки мульчі земля довше залишиться пухкою, бур’янів буде менше, а також збережеться родючий шар ґрунту.
  5. Якщо малина захворіла, або її облюбували шкідники, чекати від неї великого врожаю, а тим більше ягід, даремно. Щоб цього не сталося, перед цвітінням її слід обробити профілактичними препаратами.
  6. Малина буде мати дрібні ягоди при нестачі вологи у ґрунті. Поливати малину слід помірно, але регулярно. Важливо замульчувати ґрунт, щоб волога не випаровувалася дуже швидко, адже коріння малини розташоване близько до поверхні, і пересихання верхніх шарів ґрунту негативно впливає на рослину.
  7. Якщо малина росте у тіні, не сподівайтеся від неї великих солодких ягід. Малина любить сонце.

Радимо також прочитати інші поради щодо вирощування малини:

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook