Чим корисне часникове вино
В інтернеті є інформація, що настоянка, приготована із часнику і червоного вина, має багато лікувальних властивостей. Буцім, вона здатна зміцнити весь організм. Виводить солі та шлаки з організму, знижує рівень холестерину, очищає кров, покращує процеси травлення, зміцнює стінки судин, зміцнює імунітет, зміцнює серцево-судинну систему, допомагає при жіночих захворюваннях, нормалізує тиск, допомагає позбутися головного болю, підвищує працездатність, покращує пам’ять, зміцнює нерви, нормалізує сон.
Утім, немає досліджень, які б доводили, що поєднання червоного вина та часнику можуть лікувати згадані захворювання.
Більше того, ні часник, ні червоне вино при окремому застосуванні не мають доведеної лікувальної дії при жодних хворобі чи стані.
У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді – небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звертатися за консультацією до лікаря.
З’ясувати, чи вітамін або ж харчовий додаток має доведену дію у лікуванні хвороби чи стану можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту або ж за назвою хвороби чи стану.
Потенційні лікувальні властивості часнику пов’язують із його основною діючою речовиною, що називається аліцин. Науковці припускають потенційний лікувальний ефект часнику при атеросклерозі, діабеті, високому рівні холестерину, високому кров’яному тиску, раку простати. Потенційно неефективним часник є у лікуванні інфекції травного тракту (хелікобактер пілорі). Немає достатньо досліджень, аби стверджувати, що часник може зменшити частоту та кількість застуд, солі в організмі, бути профілактикою вагінальних захворювань чи вилікувати різні типи раку.
Надмірне вживання часнику може нашкодити дітям та вагітним. Не варто наносити часник на шкіру, адже це може спричинити утворення опіків та пухирів. Вживання сирого часнику на порожній шлунок може спричинити шлунково-кишкові розлади.
Науковці припускають потенційний лікувальний ефект вина для запобігання серцево-судинних хвороб, діабету, інфекції травного тракту, а також для покращення когнітивних функцій. Стверджувати, що вино може зменшити ризики різних типів раку, не можна, адже для цього недостатньо досліджень.
Проте надмірне вживання цього напою може мати зворотній ефект та стати причиною багатьох захворювань, наприклад, серцево-судинних захворювань, астми, подагри, гіпертонії, проблем з печінкою, шлунково-кишковим трактом та ментальним здоров’ям.
Ще раз радимо не займатися самолікуванням і вчасно звертатися до лікаря.