Нині багато людей, а надто у зрілому віці, мають проблеми з травленням, втрачають апетит. Як наслідок – хвороби внутрішніх органів, анемія, депресії. У таких випадках допоможе бобівник трилистий, або, як його ще називають, вахта.
Росте бобівник на болотах, біля річок та озер. У нього повзуче кореневище, підняте стебло, що має кілька трійчастих листків на довгих черешках. Квіти – китиці білувато-рожевого забарвлення. Їх видно навіть уночі: квітки ніби попереджують людей, що за ними – болото чи водойма. Від цього вочевидь походить друга назва цієї рослини.
Найцінніше у бобівника листя. Його потрібно збирати під час цвітіння рослини, у травні-червні. Тоді в ньому найбільше йоду та вітаміну С.
Настої з листя бобівника трилистого стимулюють травлення, посилюють перистальтику кишківника і поліпшують апетит. До того ж мають протизапальні, кровоочисні та кровотворні властивості.
Рекомендую приготувати такий настій: 1,5 ч. ложки подрібненого листя бобівника залити 250 мл окропу, годину настояти, процідити й пити по 1 ст. ложці 3–4 рази на день за 15 хв до їди.
Настоянку зі свіжого листя бобівника на горілці (пропорція – 1:5, настоювати 20 діб, пити по 15–20 крапель 3–4 рази на день перед їдою) варто заживати при артритах, невралгіях, золотусі, сухому кашлі, застуді.
При алергії та недокрів’ї потрібно взяти порівну листя бобівника, полину гіркого і трави золототисячника. 2 ст. ложки такої суміші залити 0,6 л холодної води на ніч. Половину випити вранці натщесерце, половину – ввечері перед сном. Проти грипу та застуди ефективний такий настій: беремо порівну листя бобівника, траву золототисячника та квіти ромашки лікарської, заливаємо 4 ст. ложки такої суміші 0,6 л окропу, настоюємо впродовж години і п’ємо по третині склянки упродовж дня. Цю рослину також використовують як знеболювальний та глистогінний засіб.
Зовнішньо настій з листя бобівника застосовують для промивання трофічних виразок, задавнених ран, як ванни при різноманітних шкірних захворюваннях.
Будьте здорові!