Відпочинок Сім'я

«Антон і червона химера» – чудовий фільм про дружбу

«Навіщо мені такий рай, в якому не буде мого друга?» — запитує маленький Антон, швидкий і не по роках дорослий хлопчина. Він проживає в колі своєї сім’ї в поселенні Гільдендорф поблизу Одеси

«Навіщо мені такий рай, в якому не буде мого друга?» — запитує маленький Антон, швидкий і не по роках дорослий хлопчина. Він проживає в колі своєї сім’ї в поселенні Гільдендорф поблизу Одеси. Опинившись у вирі історичного надлому, його маленький світ безповоротно було розділено на до і після кривавої більшовицької революції. Картина «Антон і Червона химера» https://sweet.tv/movie/20996-anton-i-chervona-himera — це історична драма, створена за мотивами твору канадського письменника Дейла Ейслера. 

Кому дякувати за фільм

Зйомки фільму проходили на півдні України (Херсон, Одеса), а також у Німеччині. Творці фільму є представниками різних країн. Серед сотень претендентів на головну роль Антона був обраний Микита Шланчак, німець, громадянин Німеччини російського походження. Роль другого хлопчика на ім’я Яків виконав Дзядя Микита, громадянин України, який проживає в Одесі.

У виробництві картини брали участь представники трьох країн: України, Литви, Грузії, а зйомки відбувалися за сприянням студії Georgian International Films (Грузія), Inset Media (Україна). Головний дистриб’ютор — «Своє Кіно», режисер картини — Заза Урушадзе.

Продюсерська група: Кестутіс Драздаускас, Алла Овсяннікова, Мірза Давітая, Френк Майор, Андрій Суярко, Володимир Філіппов, Олександр Коваленко.

Сценаристи: Автор Дейл Ейслер, Заза Уршадзе, Вадим Єрмоленко.

Оператор-постановник — Михайло Петренко.

Художники-постановники: Володимир Філіппов, Ольга Світлична.

Автори музики: Мирослав Скорик, Патрік Харрісон Каннелл.

Головні актори: Рюміна Наталя, Буббель Сімсон, Будрайтіс Юозас, Майнеліте Вайва, Адомайтіс Регимантас, Симоненко Олег, Шланчак Микита та ін.

Основні події фільму

Автор веде свою розповідь про німецьких колоністів початку 20 століття, які влаштувалися на Одещині у 1829 році. Він ретельно відтворює в своїй книзі епохальні за масштабом і воістину грандіозні події сторічної давності на території колишньої Російської імперії. Можна не сумніватися в достовірності того, що відбувається на екрані. Це дії, які розгортаються на мальовничих берегах Дністровського лиману. Адже твір Ейслера створено з особистих спогадів очевидця і учасника тих подій. Прототипом Антона, головного героя фільму, був рідний дядько письменника, зі слів якого був написаний роман.

Про що оповідає сюжет

Прекрасний фільм про чисту і міцну дружбу двох хлопчаків, які проживають у Гільдендорфі, мирнім німецькім селі. Глядач швидко знайомиться з великою родиною, де крім десятирічного хлопчика Антона, в ній проживають малятко Емма і дорослий брат Йохан. Мирний і добротний уклад створений працею їх батьків Ніколаса і Христини. Вони, як і мільйони інших, фатально постраждали від раптового приходу більшовиків. Всі жахи відбуваються просто на очах у дітвори. Гинуть їх близькі, у жителів вилучаються зерно і продукти, людське життя знецінюється.

Історія двох друзів, єврейського хлопчика на ім’я Яків і німецького хлопчика Антона, на дитинство яких припали часи грандіозних змін і потрясінь. На екрані відбувається руйнування двох потужних імперій, Перша світова війна з подальшим захопленням влади комуністами. Спроба створення вільної України. Кривавий терор і агресія, що проводяться «червоними» для знищення минулого мирного життя, призводять до повної убогості і голоду. 

  

Як подивитися картину

Фільм можна подивитися на SWEET-TV. Це сучасний всеукраїнський кінотеатр формату онлайн. Він співпрацює з представниками українського кінематографа, тому відкриває для глядачів безмежні простори якісного та сучасного відеоконтенту. Ексклюзивні новинки вітчизняного кінематографа можна дивитись не виходячи з дому.

SWEET-TV — це телебачення, призначене для перегляду близько 300 каналів в найкращій якості. Воно відкриває доступ до кращих світових і вітчизняних телевізійних передач і фільмів. Це рейтингові світові кінохіти, серіали, мультиплікаційні стрічки для дітей. Додаток доступний для перегляду на всіх сучасних гаджетах. Можна навіть завантажити фільм у дорогу.

 

Дата публікації: 19.02.2021 img Поділитися